Avionetka: Odlotowa mikro-restauracja!

Avionetka to kolejny z opisywanych przez nas lokali, który otwarto na terenie osiedla Avia. Nie będziemy trzymać was w niepewności – jest to także kolejny smaczny powód, by je odwiedzić!

Avionetka znajduje się na os. Avia 1, w dość bliskim sąsiedztwie naszych ulubionych lokali Czyżyk i Yapito Sushi. Bez najmniejszych wątpliwości przyznajemy, że ta mała makaroniarnio-burgerownia dołącza do tego zaszczytnego grona.

Kilka stolików, skromne, ale bynajmniej nie ubogie menu i pełno pomysłowych ozdób. Lokal skradł nasze serce jeszcze zanim złożyliśmy zamówienie.

Lampy zrobione z tarek i durszlaków, wielka ścienna dekoracja ze skrzynek wraz ze sporych rozmiarów szyldem, „rosnąca” między półkami brzoza i mały metalowy samolocik będący wizytówką restauracji – niewielkim kosztem osiągnięto naprawdę miły dla oka efekt. A to dopiero pierwsza z wielu pochwał!

Do Avionetki przychodzi się w konkretnym celu – na makaron lub burgera. Do wyboru mamy po osiem wariantów każdego z dań oraz kilka pozycji dla najmłodszych (także na słodko!). My skusiliśmy się na makaron z kurczakiem i szpinakiem oraz wege-burgera.

Bardzo spodobało nam się to, że włoski przysmak otrzymaliśmy na… jadalnym talerzu! Mały plus za eko-postawę. Byłby większy, gdyby sztućce nie były jednorazowe. Sam makaron (18 zł) zaskoczył nas wysoką jakością składników oraz dość nietypowym zaserwowaniem mięsa.

To ostatnie możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Było pysznie, ale sam kurczak mógł być trochę bardziej przypieczony.

Do bezmięsnego burgera (18 zł) nie mieliśmy nawet najmniejszych zastrzeżeń. Pieczywo, dzielnie zastępująca mięso „wkładka”, warzywa i reszta elementów zestawu tworzyły pyszną całość.

W jego skład weszły również naprawdę dobrze zrobione – i nie przesolone – frytki. Dobre wrażenie potęgował sposób podania całości w małej, drewnianej skrzyneczce.

Fajny wystrój, miła obsługa i niczego sobie jedzenie. Czy można chcieć czegoś więcej? Chyba tylko odrobinę większego lokalu, gdyż przychodząc do Avionetki nie można mieć pewności, że znajdziecie miejsce do siedzenia.

Avionetka otwarta jest codziennie w godzinach 12:00 – 22:00 (uwaga, w poniedziałki od 14:00!). Gorąco polecamy wizytę w tej odlotowej mikro-restauracji!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s