Krakow Arcade Museum – najbardziej grywalna atrakcja Nowej Huty!

Od końca marca na ul. Centralnej 41a funkcjonuje Krakow Arcade Museum, czyli miejsce, w którym zgromadzonych eksponatów nie tyle można, co trzeba dotykać! Ponad 90 automatów z klasycznymi grami wideo tylko czeka na waszą wizytę!

Budy z „pożeraczami monet” były w latach 90. stałą częścią nowohuckiego krajobrazu. Niezwykle cieszy fakt, że po prawie dwóch dekadach powróciły do naszej dzielnicy – i to w jakim stylu!

Krakow Arcade Museum otwarto 23 marca w do niedawna opuszczonej przestrzeni przy ul. Centralnej 41a (okolice popularnego parku trampolin GOjump i Przewrotek). Wystawa – a właściwie to gigantyczny salon gier – imponuje swoimi rozmiarami.

Będąc w środku trzeba aż kluczyć między kilkoma „tematycznymi” alejkami utworzonymi z blisko 100 maszyn. Wśród zgromadzonych automatów nie zabrakło filarów elektronicznej rozrywki, czyli Pac-Mana, Centipede, Galagi i hitów Nintendo takich jak Super Mario Bros., Contra czy Duck Hunt. To zaledwie początek!

Alejkę dalej opanowały tytuły z lat 90. (m.in Tekken 3 i Mortal Kombat II), obok których znajdują się najciekawsze automaty – te wyposażone w kierownice, dwa pistolety… lub ich połączenie.

Mowa oczywiście o grach wyścigowych, w których można ścigać się nie tylko z wirtualnym przeciwnikiem, ale także z siedzącą obok osobą i „celowniczkach”, w których w duecie przedzieramy się przez nieskończone hordy zombie (House of the Dead) lub jako szpiedzy wykonujemy tajną misję. Mowa o grze Time Crisis II, która jest chyba sprawiającym największą frajdę „eksponatem” w całym muzeum.

Nie zabrakło także gry tanecznej Pump It Up NX2, oczywiście z dwoma stanowiskami, symulatora ekstremalnej jazdy na nartach Alpine Racer oraz kilku stołów z flipperami. Właściciel zapewnił nas, że w nadchodzących tygodniach „na stanie” pojawi się jeszcze więcej automatów. Docelowo ma ich około 120.

Teraz pora na najlepsze: wszystkie maszyny ustawione są w trybie free play. Nie musicie obawiać się, że przy najmniejszej nawet porażce automat poprosi was o wrzucenie monety. Godzinny bilet do Krakow Arcade Museum (nazywany przez obsługę „tylko sobie popatrzę”) kosztuje 20 zł, a ulgowy połowę tej kwoty.

Polecamy wam jednak zakup wejściówki na cały dzień w cenie 30 zł (ulgowy za 20 zł). Dzięki temu przeniesiecie się w czasie na cały dzień! Właściciele zadbali o to, byście nie opadli z sił – w muzealnym barze uzupełnicie płyny i zjecie małe co nieco. Założona na rękę opaska umożliwi wam także wyjście gdzieś na obiad i powrót do muzeum na tym samym bilecie.

Krakow Arcade Museum otwarte jest od środy do piątku w godzinach 16:00 – 21:00 i w weekendy od 10:00 aż do 22:00. Czy polecamy? To mało powiedziane! Bardzo cieszymy się, że Nowa Huta doczekała się tak fajnej atrakcji!


Uwaga! Możecie zgarnąć podwójną wejściówkę do Krakow Arcade Museum! Jak ją zdobyć? Sprawdźcie na naszym Facebooku!


Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s