HIP LISTOPAD: KULTURALNA NH #10

Dni są coraz krótsze, a pogoda coraz mniej rozpieszcza. Nie oznacza to jednak, że w listopadzie trzeba siedzieć w domu! W NH jak zwykle nie zabraknie ciekawych propozycji kulturalnych!

Propozycje Oli

3-5 listopada, 11.00-19.00 – De Profundis Beksiński VR

NCK cały czas podgrzewa atmosferę wokół Galerii Zdzisława Beksińskiego! W pierwszy weekend listopada gratka dla fanów nowoczesnych technologii – dzięki wirtualnym goglom wszyscy fani sztuki Beksińskiego będą mogli przenieść się do jego świata.

Beksiński VR to część najnowszego przedsięwzięcia NCKOpen Eyes Festival.

>> Nowohuckie Centrum Kultury, bilet do wirtualnego świata – 10 zł


9-27 listopada, 11.00-19.00 – Leszek Misiak i uczniowie

Monumentalna wystawa malarstwa profesora ASP i jego słynnych uczniów. Przez prawie trzy tygodnie wszystkie przestrzenie wystawiennicze NCK wypełnią obrazy Leszka Misiaka, Wilhelma Sasnala, Cecylii Malik, Rafała Borcza i wielu innych… KONIECZNIE!

Wystawa również jest częścią organizowanego przez NCK Open Eyes Festival.

>> Nowohuckie Centrum Kultury, wstęp wolny


16 listopada, 18.00 – Niewinni czarodzieje

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Kropka! Reżyseria – Andrzej Wajda, w rolach głównych – Krystyna Stypułkowska i Tadeusz Łomnicki.

>> Kino Sfinks, bilet – 12 zł


Propozycje Michała

5.11, 12:00 – wystawa „Bufet pod Kombinatem”

Nowohuckie Słoneczko, czyli lokalny oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zaprasza na swoją nową wystawę. Tym razem pod lupę wzięto bliski czytelnikom naszego bloga temat gastronomii.

Celem ekspozycji jest pokazanie zwiedzającym jak wyglądało codzienne życie mieszkańców dzielnicy przez pryzmat miejsc, w których jadali. Będzie to swoista podróż przez bary mleczne, stołówki pracownicze, kasyna, ale i kawiarnie oraz restauracje.

5 listopada w samo południe będzie można obejrzeć wystawę wraz z jej kuratorką, Marią Wąchałą-Skindzier. Sama ekspozycja, w której nie brakuje ciekawych „znalezisk” z przeszłości, będzie dostępna do zwiedzania aż do kwietnia przyszłego roku.

>> MHK Dzieje Nowej Huty, oprowadzanie w cenie biletu do muzeum


10.11, 17:15 – koncert #DAJENAMAXA

Zapraszamy was na jedyny w swoim rodzaju koncert charytatywny. Piotr „Max” Grochowski cierpi na dystrofię mięśniową LGMD2A. Ratunkiem dla wychowanego w Hucie mężczyzny jest przeszczep komórek macierzystych. Aby leczenie mogło dojść do skutku potrzeba jeszcze ponad 100 tysięcy złotych.

Pomoc Maksowi zaoferowała krakowska scena hip-hopowa. 10 listopada odbędzie się koncert, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie. W Łaźni Nowej zagrają między innymi P&G, Kaktus, Lopez i Arczi/Wysokilot. Z całym line-upem zapoznanie się na stronie wydarzenia.

Jak jeszcze możecie pomóc Maksowi? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tym miejscu.

>> Teatr Łaźnia Nowa, wstęp po zakupie cegiełki (przed koncertem 25 zł, w dniu koncertu 30 zł)


11 listopada, 9.00-17.00 – Roślinki pomagają oczyszczać powietrze

W Święto Niepodległości patriotycznie, zadbajmy o nasze otoczenie! Urząd Miasta w tym właśnie szczególnym dniu obdaruje darmowymi roślinami doniczkowymi chętnych krakowian. Rośliny będzie można odbierać w naszej dzielnicy! Radośnie i ekologicznie świętujmy Niepodległą!

>> Nowohuckie Centrum Kultury, darmowe roślinki do odbioru


23.11, 18:00 – Pionierzy 2.0. Czyli o nowym życiu w (już nie tak) nowym mieście

Na koniec mamy dla was dość nietypową propozycję. Jest nią wykład dr hab. Jacka Gądeckiego z AGH dotyczący gentryfikacji Nowej Huty. Naukowiec opowie o współczesnej przemianie naszej dzielnicy w interesujące i pożądane miejsce zamieszkania. Opowie też o tym, kim są jej nowi mieszkańcy i czym jest jej niezwykła atmosfera „miejskiej wioski”.

>> Ośrodek Kultury Norwida, wstęp wolny

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s