HIP CZERWIEC: KULTURALNA NH #5

W powietrzu czuć już wakacje! Zaczął się oficjalny smażnig na Łąkach Nowohuckich i nad Zalewem, tłumy stoją w kolejkach do Good Looda i burgery na Huciaku. My mamy dla Was propozycje na strawę duchową – sprawdźcie koniecznie!

Top 3 Oli:

19 czerwca, 18:30 – slajdowisko „Mój Afganistan”

O swojej misji w Afganistanie opowie dowódca ochrony ambasady RP w Afganistanie – Maciej Ustrabowski. Bogato ilustrowana zdjęciami opowieść nie tylko o pracy na misji, ale przede wszystkim o spotykanych ludziach i niesamowitych miejscach.

>> C-2 Południe Cafe, wstęp wolny

 

22 czerwca, 20:00 – kino plenerowe: „Demon”

Nad Zalewem króluje już od prawie dwóch tygodniu Bulwar[t] Sztuki – wpadnijcie na jego najfajniejszą (obok plenerowych spektakli) odsłonę – kino! W czwartek wyświetlony zostanie „Demon” Marcina Wrony. Niepokojący i z nutą fantastyki. Miejsca nie zabraknie dla nikogo, wszak to nad Zalewem 🙂

>> Bulwar[t] Sztuki, Zalew Nowohucki, wstęp wolny

 

24 czerwca, 17.00-22.00 – Wianki: scena jazzowa

Doczekaliśmy się koncertów z okazji Wianków w Nowej Hucie! Super sprawa, a w dodatku – grany będzie jazz. Przed Nowohuckim Centrum Kultury wystąpią Wacław Zimpel, Jazzpospolita, Atom String Quartet oraz Włodek Pawlik.

>> scena plenerowa Nowohuckiego Centrum Kultury, wstęp wolny

 

Top Michała:

23 i 30 czerwca – Potańcówki nad Zalewem

Było poważnie, więc teraz coś na wesoło. W czerwcu załapiecie się jeszcze na dwie potańcówki międzypokoleniowe nad Zalewem Nowohuckim organizowane w ramach tegorocznego Bulwar[t]u. Pierwsza z nich odbędzie się 23 czerwca w godzinach wieczornych. Tę kończącą obecny miesiąc poprzedzi dodatkowo koncert formacji In Fidelis. Pamiętajcie, że to zabawa dla osób w każdym wieku – razem ze znajomymi spokojnie można wziąć także rodziców i dziadków!

>> Bulwar[t] Sztuki, Zalew Nowohucki, wstęp wolny

 

24-25 czerwca – XIII Małopolski Piknik Lotniczy

To wydarzenie już na stałe wpisało się do grona najważniejszych imprez organizowanych w tej części Krakowa. Fani awiacji już zapewne nerwowo odliczają dni do „odlotu”, ale sam Piknik Lotniczy to również miejsce dla tych, którzy styczność z samolotami mają tylko podczas podróży. Pokazy akrobacji powietrznych, grupy rekonstrukcyjne, szeroko pojęte militaria, a nawet… wesołe miasteczko. Nie zapominajmy, że w czasie trwania wydarzenia dostępne do zwiedzania będzie także samo Muzeum Lotnictwa będące jedną z największych tego typu wystaw w Europie!

>> Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, bilet normalny 25 zł, ulgowy 15 zł, dla dzieci 4-7 lat 5 zł

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s