Cafe Nowa Księgarnia: Na kawę i po trafiony prezent

W chwili, kiedy piszemy te słowa Cafe Nowa Księgarnia ma już ponad rok. Przez ostatnie miesiące odwiedziliśmy to miejsce kilka razy. Za każdym razem miejsce to wyglądało odrobinę inaczej. Postanowiliśmy, że wreszcie nadszedł czas na naszą recenzje!

Dobra książka i pyszna kawa. Czy może być lepsze połączenie? Z tego jakże trafnego założenia wyszli założyciele Nowej na os. Zgody 7, którzy postanowili udowodnić, że w Hucie wciąż jest miejsce na księgarnię z prawdziwego zdarzenia, kolejną świetną kawiarnię i piękny neon.

Ich lokal to w efekcie prawdziwe, bezkompromisowe „2 w 1”, a w zasadzie to „3 w 1”, bo środku mieści się jeszcze mały, ale prężnie działający punkt informacji turystycznej.

Na kawę

Recenzję postanowiliśmy podzielić na dwie części. W pierwszej skupimy się na aspekcie gastronomicznym, bo wcale nie jest tak, że kawa i ciastko są tu wyłącznie dodatkami do kupowanych książek. Zaznaczmy już w tym miejscu – Nowa to pełnoprawna kawiarnia, której wypełnione literaturą półki są świetnym anturażem do towarzyskich spotkań przy wypełnionych czymś gorącym w filiżankach i pysznych ciastach.

Bogaty wybór kaw i herbat w połączeniu z pokaźną ofertą słodkości sprawiają, że dyskusje – i to nie tylko o książkach – będą trwały dłużej niż planujecie.

Na zdjęciach możecie zobaczyć jak prezentują się tarta cytrynowa (13 zł) i sernik pralinkowy (również 13 zł). Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości – smakują tak dobrze, jak wyglądają! Nie inaczej było z herbatami, których wymyślne nazwy faktycznie przekładają się na wrażenia z ich picia.

Na Zgody 7 przekąsicie także coś na śniadanie – obłędnie wyglądające zestawy składające się granoli, jogurtu i owoców aż proszą się, aby rozpocząć nimi dzień. Mamy już postanowienie noworoczne, aby je wypróbować!

Po książkę

Zgody 7 to także, a może nawet przede wszystkim księgarnia. I to taka w starym stylu – bez sprzedaży internetowej, ale za to z drabiną ułatwiającą dostanie się do interesujących pozycji na najwyższych półkach. Wybór w Nowej jest naprawdę szeroki. Od książek wydawnictwa Karakter po tytuły dla najmłodszych z cyklu Żubr Pompik. Nie zabrakło też osobnego miejsca na komiksy.

Całą ofertę najprościej będzie określić wyświechtanymi, ale trafnymi słowami „starannie wyselekcjonowana”. Ostrzegamy: jeśli jesteście młodymi rodzicami, to dosłownie tu przepadniecie.

Z działalnością księgarni wiąże się także organizacja wydarzeń, których w Nowej nie brakuje. Spotkania autorskie, warsztaty, czytanie bajek dla najmłodszych, klub miłośników książki – planując tutaj randkę upewnijcie się, że będzie to jeden z tych spokojniejszych wieczorów!

Kupowanie prezentów często kojarzy się z kłopotliwym obowiązkiem. Do Cafe Nowej Księgarni wybierzcie się na dobrą kawę, a trafiony podarek zupełnie przy okazji sam znajdzie się w waszych rękach. Polecamy!

Cafe Nowa Księgarnia otwarta jest w godzinach 10:00 – 21:00 (w weekendy nawet od 9:00). Za kawę i prezenty możecie zapłacić kartą.

2 myśli w temacie “Cafe Nowa Księgarnia: Na kawę i po trafiony prezent

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s