PrzeKawka: Nowe, przemiłe miejsce w Hucie

Do niepozornej PrzeKawki trafiliśmy zupełnym przypadkiem dzień po jej otwarciu. To chyba tylko dlatego znaleźliśmy jeszcze miejsce na tamtejszej ścianie ze zdjęciami zadowolonych klientów. Jesteśmy pewni, że już wkrótce trudno będzie umieścić na niej swoją fotkę. Dlaczego?

Powodów jest kilka, pierwszym z nich jest kawa. Nowy lokal na Os. Dywizjonu 303 62b serwuje ją na kilkanaście różnych sposobów. Zarówno klasyczne cappuccino (10 zł), jak i wymyślna kawa wiedeńska (12 zł) w zaskakującej odsłonie z mlekiem i miodem smakowały wybornie. Ponadto w ofercie PrzeKawki znalazły się koktajle owocowo-warzywne i napoje na bazie kawy. Tak, napijecie się tutaj coraz popularniejszej espresso z tonikiem.

Na osłodę spróbowaliśmy także domowego sernika z jagodami (8 zł). Jego najlepszą recenzją będzie to, że już zaplanowaliśmy następną wizytę! Za drugim razem zamierzamy też sprawdzić tutejsze gofry na słodko i słono.

W PrzeKawce znajdziecie około 15 miejsc przy kilku stolikach. Wciąż jest kameralnie, ale to większy lokal niż Czyżyk lub Łan Cafe. Jeden z kątów został nawet zaadoptowany na spory kącik dziecięcy. Uprzedzając pytania rodziców – w łazience znalazło się miejsce na przewijak.

Nie myślcie jednak, że PrzeKawka to miejsce wyłącznie dla rodzin z dziećmi. Wystrój kawiarni jak najbardziej sprzyja popołudniowym spotkaniom w małym gronie, a lecąca z głośników spokojna muzyka, delikatne oświetlenie i sporo naturalnej zieleni każą nam umieścić nowy lokal na liście miejsc, gdzie można zabrać laptopa i popracować.

Na pochwałę zasługują także sporych rozmiarów bar, przyciągający wzrok nie tylko wystawką ciast, i wspomniana już ściana, na której wiszą zdjęcia zadowolonych gości kawiarni. Podczas wizyty w PrzeKawce nie zapomnijcie o pstryknięciu sobie fotki Instaxem!

Zazwyczaj odwiedzając lokale, które dopiero co się otwarły prezentujemy wam wyłącznie nasze „pierwsze wrażenia” – wiemy, że potrzeba czasu, aby się rozkręcić. Jednak w PrzeKawce wszystko działa już tak, jak należy, dlatego tym bardziej jesteśmy pod wrażeniem.


Gdzie jeszcze napijesz się dobrej kawy? Sprawdź na Kulinarnej Mapie NH!


PrzeKawka otwarta jest codziennie od 10:00 do 21:00 (w piątki i soboty o pół godziny dłużej). Koniecznie się tu wybierzcie!

Jedna myśl w temacie “PrzeKawka: Nowe, przemiłe miejsce w Hucie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s