Hip Czerwiec: Kulturalna Nowa Huta #15

Najdłuższe dni, najkrótsze noce i wieczory peeełne kultury! Uwielbiamy czerwiec, a poniżej możecie przeczytać na jakie wydarzenia nie tylko się wybierzemy, ale równocześnie – na jakie Was serdecznie zapraszamy!

Nasze* wybory:

9 czerwca, godz. 20:00 – 22:00 – koncert Artykułów Rolnych w Kombinatorze

Tytuł niniejszego akapitu jest jednym z najbardziej absurdalnych, jakie kiedykolwiek napisaliśmy. ale Artykuły Rolne to nic innego jak noise rockowa kapela! Krakowskie trio o klasycznie punkowej nazwie zagra w nowohuckim klubie już 9 czerwca. Polecamy fanom nie tylko mocniejszych brzmień!

<wydarzenie na Facebooku>

>> Klub Kombinator, wstęp wolny!

10 czerwca, godz. 13:00 – 18:00 – Fort 49 1/2 i Kopiec Wandy

Coś dla aktywnych, jak i rodziców z dziećmi. Impreza pod Kopcem Wandy będzie nie tylko świetną okazją, aby się poruszać, ale i poznać historię tego miejsca oraz pobliskiego fortu „Mogiła”. Organizatorzy zapowiadają między innymi warsztaty archeologiczne, spacer rodzinny brzegiem „nowohucką Amazonką” oraz pokazy musztry konnej i… naukę gry na bębnach. Nie wspomnieliśmy jeszcze o grze dla najmłodszych, której celem będzie poszukiwanie zaginionego skarbu. Brzmi jak świetny pomysł na niedzielę!

<pełny program wydarzenia>

>> Kopiec Wandy, wstęp wolny!

10 czerwca, godz. 21.00 – „Za jakie grzechy dobry Boże?”

Wspaniała komedia francuska – widzieliśmy ją już nie jeden raz, ale na pewno wybierzemy się i na ten pokaz. Wszak to pierwsza edycja PLENEROWEGO KINA zorganizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego! Klub Kuźnia zaprasza żeby przyjść na miejsce trochę wcześniej, zająć wygodne miejsca, ale przede wszystkim – pograć w planszówki, gry sportowe, zobaczyć teatrzyk dla dzieci.

<pełny program KINA PLENEROWEGO>

>> plener przed Klubem Kuźnia OKN, wstęp wolny!

16 czerwca, godz. 15.30 – „Konformista 2029”

Główny bohater miota się w rzeczywistości. Sztampowa narzeczona-laleczka, obiadowa-teściowa i… misja godna agenta wywiadu? A to wszystko w bardzo oszczędnej, ciekawej scenografii, z udziałem samplowanych na żywo kawałków oraz ekipą aktorów-dzieciaków.

<więcej o spektaklu>

>> Teatr Łaźnia Nowa, Bezpłatne wejściówki do odbioru od 14 czerwca  w siedzibie Teatru oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11

16 czerwca, godz. 18.00 – spektakl uliczny „Płaczki” w ramach NOCY TEATRÓW

W piątkowy wieczór przestrzeń Alei Róż w okolicach lubianych lodziarni GoodLood przejmie Grupa Wokół Centrum z autorskim spektaklem teatru tańca. Spektakl to mieszanka scen pełnych rozpaczy, ale też śmiechu, groteskowa karuzela emocji. Kulturalne ożywienie przestrzeni Alei Róż marzy się chyba wszystkim – już nie możemy się doczekać spektaklu!

<więcej o spektaklu>

>> Aleja Róż, wstęp wolny!

17 czerwca, ok. godz. 21.30 – „Hulanki” Art Color Ballet w ramach NOCY TAŃCA w NCK

Wyjątkowy spektakl nawiązujący do polskich tradycji ludowych, a także ludycznych zwyczajów i zabaw. Body painting, specjalnie skomponowana muzyka i wokalizy, światła UV.
Taniec na scenie plenerowej w tym dniu będzie królował już od godz. 14.00 – wystąpią zespoły artystyczne NCK oraz okolicznych domów kultury, zespół tańca irlandzkiego Eriu, Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta i wiele innych.

>> Scena plenerowa przed NCK, wstęp wolny!


23 czerwca, 10:00 – 18:00 -Nowa Huta Underground Challenge

Kilka godzin przeciskania się normalnie niedostępnymi korytarzami. Nowa Huta Underground Challenge to nie tylko lokalna turystyka w ekstremalnym wydaniu, ale i akcja charytatywna, dzięki ktorej możecie pomóc Nowohuciance Marysi! Do akcji przyłączycie się biorąc udział w aukcji. Po szczegóły odsyłamy Was na stronę wydarzenia na Facebooku. Pomaganie przez poznawanie Huty? To z pewnością coś dla was!

>>Spacer odbędzie się w sobotę, ale aukcja kończy się 21 czerwca o 20:00! Wygrywa 15 najwyższych ofert


* To polecamy:

Wybory Oli:

Wybory Michała:

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s