Hip-kwiecień: Kulturalna Nowa Huta #14

Po miesięcznej przerwie wracamy z naszymi propozycjami! Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu, a w kwietniu, wiosna będzie w prawdziwym rozkwicie – nie tylko kulturalnym.

Nasze* wybory:

3-4 kwietnia Potrzebne Resztki 2018 – oddaj to, czego nie zjadłeś w święta potrzebującym!

Zacznijcie ten miesiąc od robienia Dobra. Jeśli macie poświąteczne „resztki”, których sami nie wykorzystacie włączcie się do akcji Potrzebne Resztki. Żywność można przynosić do naszej ulubionej Śmietanki Nowohuckiej (os. Centrum E) w poświąteczny wtorek (11.30-17.00) oraz środę (11.30-15.30). Z przekazanych produktów organizatorzy przygotują posiłki, którymi będą się dzielić z potrzebującymi w środę (4 kwietnia) od 18.00 na Plantach.

>> Śmietanka Nowohucka

9 kwietnia – Simple Life. Dokument w Sfinksie „Sól Ziemi”

Sebastiao Salgado na przestrzeni 40 lat wsławił się fotografowaniem konfliktów, migracji i piekła, które na Ziemi gotuje człowiekowi inny człowiek. W filmie „Sól Ziemi” poznamy inną stronę prac brazylijskiego fotografa. Makabrę zastąpi piękno naszej planety, często zupełnie nietknięte przez ludzką rękę. Dokument wyreżyserował syn Sebastiao, Juliano. Trwający blisko dwie godziny dokument pełen niezwykłych zdjęć można będzie obejrzeć w studyjnym kinie „Sfinks” 9 kwietnia.

>> Kino Studyjne „Sfinks”, wstęp wolny

12-15 kwietnia – Przegląd Kabaretowy: 34. PAKA

Kiedyś gościła w „klimatyzowanej sali Rotundy” a w tym roku, w nowej odsłonie, w Nowej Hucie. W Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się prawdziwy festiwal kabaretu! W programie, oprócz finału konkursu, Koncert Piosenki Nieprzyzwoitej (min. HRABI, Solosters, Andrus), Koncert Pojedynków (min. Kabaret Młodych Panów, Tomasz Jachimek) oraz Koncert Improwizacji (min. AD HOC)

>> Nowohuckie Centrum Kultury, bilety na stronie: http://paka.pl/bilety/

19 kwietnia, 18:00 – KAYAH & Orkiestra Wieniawa

Jeśli jeszcze nie słyszeliście Wieniawy to musicie przyjść. Jeśli lubicie twórczość Kayah to musicie przyjść. Jeśli lubicie pomagać – KONIECZNIE musicie przyjść. Dochód z koncertu zostanie przekazany Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie.

>> Nowohuckie Centrum Kultury, bilety 80 zł

21 kwietnia, 14:00 – Nowa Huta Masters 2018

Gwarantujemy, że jest to najbardziej pozytywny, pełen energii i niesamowitej atmosfery konkurs taneczny (!) w jakim będziecie mogli wziąć udział jako widownia. Niesamowici bboy’e i bgirls z całej Polski przyjeżdżają na wspólne warsztaty oraz breakdance’owe batelki 1 na 1. Oprócz tego można będzie zobaczyć jak powstają murale przy NCK – Grafitti Jam to integralna część NH Masters.

>> Nowohuckie Centrum Kultury, wstęp na widownię 15 zł

22 kwietnia – Szkoła Utopii w Łaźni Nowej

Ostatnia propozycja to coś dla fanów instalacji artystycznych. Marek i Marcin Chlandowie – ojciec i syn będący jednocześnie artystami-plastykami w przestrzeni opuszczonego skrzydła nowohuckiego technikum elektrycznego stworzyli wystawę będącą ich refleksją na temat systemu szkolnictwa. Zdaniem artystów ma być to „lekcja utopijnego myślenia” w opresyjnej dla dzieci i dorosłych szkolnej scenerii. Brzmi tajemniczo, ale jednocześnie bardzo intrygująco.

>> Teatr Łaźnia Nowa, bilety wstępu 10 zł, z biletem na spektakl „Konformista” 1 zł (możliwe jest również zwiedzanie w dniach 7, 8 i 21 kwietnia)


* To polecamy:

Wybory Oli:

Wybory Michała:

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s