Hip Wrzesień: Kulturalna NH #8

Wrzesień to nie tylko powrót do szkoły i tęsknota za wakacjami. W Hucie będzie działo się naprawdę dużo! Zebraliśmy dla was najciekawsze propozycje kulturalne na nadchodzące 30 dni.

Ola na wrzesień wybrała

2 września, cały dzień – Narodowe Czytanie

Świetna akcja, którą kontynuują kolejni prezydenci ma także swoją odsłonę nowohucką! A nawet kilka. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego będziecie mogli usłyszeć – oraz dołączyć się do głośnego czytania:
> od 10.00 przed Ośrodkiem Kultury Norwida – czytać będą dziennikarze, blogerzy i aktywiści – zapraszamy szczególnie, bo my też będziemy jednymi z czytających!
> od 10.15 w Parku Ratuszowym – zaprasza nowohucki oddział Biblioteki Kraków
> od 12.00 na Placu Centralnym – teatralna odsłona w wykonaniu młodych aktorów z NCK

17 września, 18.00 – ponowne otwarcie Galerii Beksińskiego w wielkim stylu: „Ostatnia rodzina”

Tragikomiczna historia rodziny Beksińskich. Wspaniałe kreacje aktorskie Aleksandry Koniecznej, Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika. A projekcja z wyjątkowej okazji – NCK, po przerwie wakacyjno-remontowej, otwiera znów podwoje Galerii Zdzisława Beksińskiego! Oprócz zaproszenia na film, w dniach 16-17 września bilety do Galerii za symbolicznego „piątaka” oraz możliwość uczestnictwa w oprowadzaniu kuratorskim!

>> Scena NCK, wstęp na film – wolny!

16 i 17 września, 10.00 – NCK od kuchni

Wiecie, że w Nowohuckim Centrum Kultury od niedawna oprócz pracowników swoją „normę dzienną” wyrabiają także pszczoły? A widownia Sceny NCK pomieści prawie 500 osób? Jakie pracownie działały w latach 80., a jakie działają teraz? I czy… coś tak naprawdę się zmieniło? Budynek, który kryje nie jedną tajemnicę zobaczyć będzie można „od kuchni” podczas dni otwartych – KOMBINATU KULTURY.

>> Nowohuckie Centrum Kultury, wstęp wolny, konieczne zapisy przez formularz internetowy

Michał we wrześniu proponuje:

16-17 września – Zajrzyj do Huty 9

Mogłoby się wydawać, że to propozycja skierowana do tych, którzy z Nową Hutą nie mają zbyt wiele wspólnego. Nie dajcie się zwieść – na tegorocznej, dziewiątej już edycji Zajrzyj do Huty nie zabraknie atrakcji, które przypadną do gustu tym, którzy żyją tu od zawsze. Gry terenowe, spacer śladem nowohuckich zjaw czy tutejszych utopii, warsztaty dla najmłodszych i pokazy filmów dokumentalnych. I to jeszcze nie wszystko. Z pełnym programem zapoznacie się pod tym adresem.

>> Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, wstęp wolny (na część wydarzeń obowiązuje rezerwacja)

16 września, 17:00  – Tropem rzeźbiarzy wizjonerów

Kolejny spacer realizowany w ramach Alternatywnego Przewodnika po Nowej Hucie. Tym razem na wycieczkę zaprasza Joanna Stryrylska-Gałażyn, która przybliży temat nowohuckich rzeźb. Będzie to świetna okazja by poznać dzielnicę od prawdziwie artystycznej strony, a do tego dowiedzieć się o ich historii i znaleźć odpowiedź na pytanie, czy znajdujące się na wielu osiedlach instalacje należy traktować wyłącznie w kategoriach PRL-owskich symboli. Gorąco polecamy!

>> Ośrodek Kultury Norwida, wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod adresem email: j.klas@okn.edu.pl

17 września, 18:00 – koncert Chłopców z Placu Broni

„Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem” – czy to możliwe, aby ktoś nie kojarzył tej piosenki? Koncert legendarnej formacji o nowohuckich korzeniach będzie zwieńczeniem KOMBINATU KULTURY. Ze Sceny NCK na pewno usłyszycie największe przeboje grupy w tym „O Ela!” i „Kocham Cię”. Czy musimy dodawać coś więcej? Chyba tylko to, że na naszym Facebooku możecie wygrać bilety na to wydarzenie! Szczegóły w tym poście.

>> Scena NCK, 18:00, bilety w cenie 20 zł

Co jeszcze?

Z racji tego, że większość z proponowanych przez nas wydarzeń będzie mieć miejsce w ciągu jednego weekendu chcemy wam także przypomnieć o inicjatywach Klubu Kombinator. Co tydzień organizowane są Winylowe Wtorki, potańcówki z muzyką elektroniczną graną przez DJ-ów, a 21 września odbędzie się trzecia Nowohucka Akademia Wina. Tematem spotkania będzie wino niemieckie.


Organizujesz wydarzenie kulturalne w Nowej Hucie i chcesz żeby było o nim głośno? Daj nam o tym znać na hiphuta@gmail.com lub Facebooku!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s