Nowohucka Akademia Wina: Spotkanie, którego warto spróbować

Przedstawiany wam kolejny sposób na ciekawe spędzenie wieczoru w naszej ukochanej dzielnicy. Nowohucka Akademia Wina, wbrew nazwie, nie ma zbyt wiele wspólnego z wykładami. Wiedzę zdobędziecie na niej przez praktykę!

Klub Kombinator nie próżnuje! Do organizowanych na os. Szkolnym 25 Winylowych Wtorków dołącza kolejny cykliczny projekt – Nowohucka Akademia Wina. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jej drugiej edycji i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!

Pomysłodawcą NAW jest nowohucki sommelier Damian Simankowicz. Podczas Akademii nie tylko opowiada on o charakterystyce wina będącego „gwiazdą wieczoru”, ale także dzieli się swoim doświadczeniem. W końcu picie włoskiego trunku to cały rytuał, na który składają się również sposób otwarcia butelki (jak się okazało przez całe życie robiliśmy to źle!), a także zaserwowanie odpowiednich potraw.

Tematem przewodnim ostatniej Akademii było cieszące się ogromną popularnością prosecco. Damian przybliżył nam jego historię, sposób w jaki powstaje i podpowiedział, czym powinniśmy się kierować przy jego zakupie. Przy okazji obalił też kilka mitów – między innymi ten dotyczący korków.

Najważniejszą częścią wieczoru była degustacja – skosztowaliśmy trzech rodzajów prosecco z różnych półek cenowych. Co więcej, winu akompaniowały eleganckie przekąski. Dzięki Akademii dowiedzieliśmy się, że wino musujące z północy Włoch najlepiej smakuje z melonem, na który zawinięto szynkę parmeńską. Serio, to niespodziewane połączenie jest po prostu przepyszne!

Samo spotkanie przebiega w bardzo luźnej atmosferze. Mimo że nie znaliśmy wcześniej żadnego z obecnych na nim „studentów”, to z Kombinatora wychodziliśmy jak po kolacji z dobrymi znajomymi.

Sam udział w Akademii jest bezpłatny, płacimy wyłącznie za wypróbowany alkohol (organizatorzy zastanawiają się jeszcze nad ostateczną formułą). Za przyjemność próbowania prosecco i włoskich pyszności w przemiłym towarzystwie zapłaciliśmy 30 złotych za osobę. Było warto!

Trzecia edycja Nowohuckiej Akademii Wina planowana jest na 21 września. Zapisy możliwe będą około dwa tygodnie wcześniej – po ogłoszeniu tematu spotkania. Do zobaczenia na kolejnym „wykładzie”!

Jedna myśl w temacie “Nowohucka Akademia Wina: Spotkanie, którego warto spróbować

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s