HIP SIERPIEŃ: KULTURALNA NH #7

Drugi miesiąc wakacji jest zdecydowanie bardziej leniwy niż pierwszy! Czy to przez tropikalne temperatury, które zwabiły naszego tukana? Odpowiedzi nie znamy, ale wszystkich zachęcamy do porzucenia rzeczonego lenistwa na rzecz aktywnego wypoczynku (oczywiście w granicach rozsądku – dobry leżaczek nad Zalewem nie jest zły…). Sprawdźcie nasze kulturalne propozycje!

OLA W SIERPNIU WYBRAŁA:

5 sierpnia, 21:00 – Amy

Historia życia i twórczości jednej z najbardziej skandalizujących artystek ostatnich lat – Amy Winehouse. Film ogląda się niesamowicie! To zlepek materiałów z osobistych archiwów piosenkarki, które nie pozostawiają widza obojętnym.
>> Nowy Bulwar[t] Sztuki, Zalew Nowohucki, wstęp wolny

20 sierpnia, 18:00 – Scena letnia: ElendeS

Młodzi, zdolni, ro(c)kujący. Trio, które zarówno własnymi kompozycjami, jak i coverami dobrze znanych popowych kawałków sprawi, że poczujecie się jak na letnim festiwalu. Wianki, lenonki i gotowość do szaleństw pod sceną mile widziane! KO-NIE-CZNIE!
>> Scena letnia Nowohuckiego Centrum Kultury, wstęp wolny

27 sierpnia, 17:00 – Błękitne oko Nowej Huty – spacer

Zapraszamy Was na kolejny spacer w ramach inicjatywy Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie! Bardzo wakacyjny i pełen zieleni spacer dookoła Zalewu Nowohuckiego oraz wzdłuż fragmentu rzeki Dłubni poprowadzi najsłynniejszy nowohucki kajakarz, podróżnik, aktywista i organizator spływów – Marcin Pawlik.
>> start przed Domem Wędkarza nad Zalewem Nowohuckim, wstęp wolny – konieczne zgłoszenie mailowe na j.klas@okn.edu.pl

27 sierpnia, 18:00 – NiPU

Tegoroczną edycję SCENY LETNIEJ zamknie zespół, który debiutował na Scenie NCK – NiPU. Muzyka z pogranicza rocka, alternatywy, bluesa… Ulubieńcy krakowskiej publiczności zaprezentują dobrze znane kawałki oraz materiał z nowej płyty!
>> Scena letnia Nowohuckiego Centrum Kultury, wstęp wolny


MICHAŁ W SIERPNIU SPRAWDZI:

12 sierpnia, 20:30 – spektakl Dziecko dla odważnych

Na tegorocznym Bulwarcie nie mogło zabraknąć Sztuki przez duże S. „Dziecko dla odważnych” Leszka Talko w reżyserii Justyny Kowalskiej to „poradnik dla wszystkich, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci i chcą ich więcej, a także tych, co mają dzieci i mają ich serdecznie dość”. Sztuka w plenerze!
>> Nowy Bulwar[t] Sztuki, Zalew Nowohucki, wstęp wolny

26 sierpnia, 17:00 – Nowohuckie miejsca fantomowe – spacer

Jedyna w swoim rodzaju wędrówka po miejscach, których… już nie ma. Nowohucki Empik, kino „Aktualności”, restauracja „Arkadia” to tylko niektóre z kultowych lokali, które przypomni uczestnikom spaceru Maria Wąchała-Skindzie z MHK. W opisie wydarzenia czytamy: „wędrówka ma charakter subiektywnego seansu spirytystycznego. Wywołane zostaną nie tylko duchy miejsc, ale też pamięć o ludziach, którzy je tworzyli”. Brzmi intrygująco!
>> start przed MHK – Oddziałem Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, wstęp wolny – konieczne zgłoszenie mailowe na j.klas@okn.edu.pl

28 sierpnia, 19:00 – Slajdowisko: Spitsbergen dawniej i dziś

Kolejne slajdowisko z cyklu „Nowa Huta na krańcu świata”. Tym razem dosłownie, gdyż Dagmara Bożek-Andryszczak i Tomasz Dobrowolski zabiorą nas na mroźny Spitsbergen, by przybliżyć nam działalność tamtej Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Obiekt ten obchodzi w tym roku 60-lecie swojego istnienia. Prelegenci pokażą jak na przestrzeni lat zmieniał się sam Spitsbergen, a także pokażą, czym na największej norweskiej wyspie zajmują się polscy uczeni.
>> C-2 Południe Cafe, wstęp wolny

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s