HIP LIPIEC: KULTURALNA NH #6

LATO. LEŻACZKI. LODY.

Ale oprócz tego, w tym najfajniejszym miesiącu w roku, Huta nie wpada w wakacyjną śpiączkę. Dzieje się – polecamy jak zawsze – po trzy, mając nadzieję, że letnie temperatury nie sprawiają, że trzy po trzy pleciemy…

Michał poleca w lipcu:

2 lipca, 12:00 – 18:00 – Razem dla Huty
Kombinat zaprasza po raz drugi! Tegoroczne Razem dla Huty odbędzie się w niedzielę 2 lipca i będzie najlepszą okazją do tego, by przyjrzeć się z bliska unikalnym budynkom HTS-u. Nie myślcie jednak, że czeka was tylko zwiedzanie owianych tajemnicą schronów. Tym, co będzie się działo w czasie wydarzenia moglibyśmy zapełnić cały ten wpis!

Prezentacje lokalnych biznesów, zajęcia dla najmłodszych, pokazy filmów, możliwość spróbowania nowohuckich specjałów (udział potwierdziła m.in. Huta Piwa!) i koncerty. Na scenie wystąpią znany w dzielnicy Bohater, chór GospelSenior i Babu Król & Harat.

Mało? Miłośników historii specjalny autobus bezpłatnie zawiezie do Fortu „Dłubnia”, usportowieni będą mogli wziąć udział w II Nowohuckim Biegu Po Schodach, a dla całych rodzin przygotowano grę terenową w klimatach PRL-u.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.

Nie wyobrażamy sobie, że w niedzielę nie spotkamy się na Kombinacie. Do zobaczenia!

> Centrum Administracyjne Kombinatu, ul. Ujastek 1, wstęp wolny

3 lipca, 19:00 – Nowak Huta na krańcu świata: Japonia
Wśród polecanych wydarzeń nie mogło oczywiście zabraknąć slajdowiska w C-2 Południe Cafe. W lipcu za sprawą prelekcji połączonej z pokazem zdjęć przeniesiemy się do Kraju Kwitnącej Wiśni. Naszym przewodnikiem po dalekiej Japonii będzie Marcela Bagierek.

>> C-2 Południe Cafe, wstęp wolny

15 lipca, 20:00 – Noc Jazzu
W połowie lipca nad Zalewem odbędzie się nietuzinkowy koncert. Dla nowohuckiej publiczności zagrają Escaubei & Tomasz Nowak Quartet oraz Bzyk i Sztajemka. To już 11. edycja Nocy Jazzu – tradycyjnie szykujcie się na dobrą muzykę i imprezę do późna!>> Nowy Bulwar[t] Sztuki, wstęp wolny

Ola wybrała na lipiec:

9 lipca, 17:00 – ŁĄKI, LAS i RZEKA – spacer
Nie ma lepszej pory roku na długie spacery. Ten będzie miał niesamowitą wartość dodaną – opowieści miłośnika przyrody. Poznajcie Hutę pełną dzikości. Dzieciaki – namówcie rodziców! Rodzice – zabierzcie latorośle!

>> start przed Pomnikiem Solidarności, wstęp wolny – konieczne zgłoszenie mailowe na j.klas@okn.edu.pl

16 lipca, 18:00 – Symfonia Jong Twente

 Wakacyjne niedziele tradycyjnie już umili nowohucianom plenerowa odsłona Sceny Nowohuckiego Centrum Kultury – cykl koncertów Scena Letnia. Koncert 16 lipca to światowej klasy orkiestra młodzieżowa w przekrojowym repertuarze. Usłyszymy muzykę filmową i wiedeńskich klasyków – ach!

>> scena plenerowa NCK, wstęp wolny

22 lipca, 20:30 – Quo Vadis

 HIT Teatru Montownia, niemający nic wspólnego z nudą lektury szkolnej. W obsadzie Marcin Perchuć, Adam Krawczuk, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki i Wiktor Stokowski. Dynamika, energia i śmiech, a to wszystko w teatrze plenerowym! Kto będzie?

>> Nowy Bulwar[t] Sztuki, Zalew Nowohucki, wstęp wolny

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s