Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w NH – co, gdzie i kiedy?

1310_10153242653297414_9152895405525793915_nNie wyobrażamy sobie Nowej Huty, która w drugą niedzielę stycznia nie zaroiłaby się od osób noszących charakterystyczne czerwone serduszka. Chcecie grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy? Podpowiemy wam, gdzie się udać!

Nowohuckie Centrum Kultury

Jak co roku orkiestrowym sercem Nowej Huty jest NCK, w którym właściwie przez całą niedzielę nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Najważniejszym wydarzeniem będzie oczywiście koncert grup i zespołów artystycznych działających przy Centrum. Start o godz. 16:00. Za wejściówkę posłuży zakupiona wcześniej „cegiełka” na rzecz orkiestry. Na scenie nie zabraknie śpiewu, tańca, a nawet krótkich form teatralnych.

Poza główną sceną koniecznie do hallu, na którym to odbędzie się kiermasz rękodzieła oraz przeróżnych gadżetów. Dochód z ich sprzedaży zasili konto Orkiestry. W tym miejscu wspomnimy, że na stoisku harcerzy ze szczepu ZHP „Unia” znajdziecie ręcznie wykonane kartki okolicznościowe (urodzinowe, na Dzień Babci i nie tylko) wykonane przez współautorkę bloga, który właśnie czytacie 🙂

To jeszcze nie koniec: o godz. 20:00 wysłane zostanie „światełko do nieba”, które rozświetli całą Hutę!

Zobaczcie jak „encek” grał w zeszłym roku:

1. Nowohucki Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ

O 19:00 spod pomnika Solidarności przy NCK startuje happening biegowy POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ. Organizatorzy przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcą nagłośnić problemy ludzi chorych na cukrzycę. Do udziału w biegu zachęcamy nawet początkujących biegaczy. Z liczącą sobie 4 kilometry trasą wiodącą przez Łąki Nowohuckie powinni poradzić sobie wszyscy.

Pamiętajcie, aby wziąć ze sobą odblaski i latarki! Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Moto Orkiestra przy M1

W orkiestrową niedzielę coś dla siebie znajdą także ci, którzy uwielbiają zapach benzyny o poranku. Klasyczne samochody, pokazy driftu, a także możliwość przejażdżki sportowymi autami to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na gości Moto Orkiestry. Miłośnicy czterech kółek, jak i ścigaczy zapraszają – tradycyjnie już – na parking przy centrum handlowym M1. Rzecz jasna nie zabraknie też licytacji gadżetów i koncertów!

Dla tych, którzy lubią dobrze zjeść lub zostać w domu…

Z Orkiestrą gra także nasza ulubiona nowohucka pizzeria Housepizza, która już od dobrych kilku tygodni zbiera pieniądze do specjalnej puszki. Wpadając tam w niedzielę na pyszną pizzę koniecznie coś do niej dorzućcie.

Nie zapominajcie też o tym, że finał WOŚP ma miejsce także w internecie. Waszej szczególnej uwadze polecamy internetowe aukcje na Allegro. Wystarczy trochę szczęścia, aby ustrzelić interesujący was przedmiot, a przy okazji wspomóc kilkoma złotymi Orkiestrę.

Siema!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s