Szpeje – tutaj kupisz wyjątkowy prezent!

Szpeje sklep Nowa HutaSzukacie ciekawych i nietuzinkowych prezentów? A może jesteście entuzjastami staroci? Trafiliście pod właściwy adres!

Szpeje to sklep oferujący najróżniejsze sprzęty i drobiazgi pamiętające poprzedni ustrój, mieszczący się w budynku dawnego kina Światowid. Co można tutaj znaleźć?

Właścicielami Szpejów są Jagoda i Łukasz,  prawdziwi pasjonaci staroci. Sprzedawane w sklepie przedmioty zdobywają na pchlich targach (niestraszne im wczesne wstawanie i wyjazdy daleko za Kraków), wyszukują w Internecie, a często  skupują je  od prywatnych osób. Jak sami piszą:

w Szpejach polujemy na różne PRL-owskie skarby, które czasem są ikoną wzornictwa, a czasem fajną gumką do mazania

W ofercie sklepu znajdującego się w obecnym Muzeum PRL-u na os. Centrum E 1 są między innymi reprinty dzieł Polskiej Szkoły Plakatu (koniecznie przyjrzyjcie się plakatom do starej trylogii Gwiezdnych Wojen!), odnowione meble, fikuśne wazony, płyty winylowe, zabawki, a nawet spinki do mankietów.

To tylko kilka dostępnych pozycji.  W asortymencie cały czas pojawia się coś nowego.

Szpeje starocie Nowa huta 3

Szpeje Nowa Huta 7Za każdą znajdującą się w Szpejach rzeczą kryje się historia. Łukasz bardzo chętnie je przybliża kupującym. Wiedzieliście, że słynne kiwające głowami pieski samochodowe są produkowane od prawie 40 lat w… Polsce?

Z kolei z reprintów plakatów można się dowiedzieć, że nasz kraj był kiedyś reklamowany jako raj dla wędkarzy! Dla rozmiłowanych w historii Nowej Huty znajdzie się mapa z PRL-owskimi nazwami ulic, czy stare znaczki na klapę marynarki, na których widnieje jeszcze nazwa huty im. Lenina. To istny raj dla miłośników oldschoolowych gadżetów.

Szpeje starocie nowa huta 6

SZPEJE starocie Nowa HutaUlubiony szpej Łukasza to pomarańczowa figurka misia. My z kolei my zakochaliśmy się w wazonach (szkoła Z. Horbowego!) i wspomnianych już rodzimych plakatach reklamującym gwiezdną sagę.

Nie mamy wątpliwości, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Przekraczając progi Szpejów nietrudno też uronić nostalgiczną łezkę na widok przedmiotów, które jeszcze do niedawna znajdowały się w naszych domach.

Szpeje nowa huta kolażNie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli o tym, że nad wejściem do Szpejów od kilku dni świeci neon. I to jaki!

Codzienne zakupy można robić od środy do niedzieli w godzinach 12:00-17:00. Z okazji zbliżających świąt Szpeje otwarte są dłużej – 12:00-19:00! I to już od poniedziałku (21.12.2015).Szpeje

Może to właśnie tu znajdziecie wyjątkowe świąteczne upominki dla najbliższych? Warto sprawdzić!

Ważne: W Szpejach można kupować także online poprzez stronę http://patyna.pl/vendors/szpeje/. Wszystkie nowe przedmioty dostępne w sklepie możecie zobaczyć na szpejowym fanpage’u na Facebooku.

Macie w swoim posiadaniu coś, co pamięta „ustrój słusznie miniony”? Sfotografujcie to i napiszcie do Łukasza i Jagody – może okazać się, że macie w domu prawdziwy skarb!

Jedna myśl w temacie “Szpeje – tutaj kupisz wyjątkowy prezent!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s