Nova Manufaktura, czyli prawdziwy warsztat wyobraźni w NH

Nova Manufaktura Nowa Huta Hiphuta

Wieczorne spotkanie kilku kobiet, które razem szyją. XIX wiek, scena rodem z książek Jane Austeen? Otóż nie! Takie spotkania odbywają się w Nowej Hucie i są bardzo oblegane! Na os. Uroczym od paru lat jest naprawdę uroczo – a to za sprawą Novej Manufaktury.

Za całym tym zamieszaniem stoi pani Agnieszka – założycielka, która swoją pasją zaraża już od 2005 r. – wcześniej na krakowskim Kazimierzu, obecnie (i bardzo dobrze!) w Nowej Hucie.

nova manufaktura hiphuta 2

To niepozorne miejsce kryje prawdziwą kopalnię pomysłów i technik dekorowania. W Novej możecie zarówno uczestniczyć w warsztatach (krawieckich, białego decoupage’u, szydełkowania czy też cotton ball) jak i zamówić gotowe ozdoby, przeróbki krawieckie czy też po prostu kupić znajdujące się tam wyroby. Podczas warsztatów indywidualnych wykonacie rzeczy, które będziecie mogli na co dzień nosić!

nova manufaktura hiphuta 1

Ja, na moich pierwszych warsztatach (już chcę tam wracać!) wykonałam materiałowe serduszko i miałam okazję spróbować swoich sił na prawdziwej maszynie do szycia! Początki były ciężkie, ale satysfakcja gwarantowana 🙂

W spotkaniu uczestniczyłam za namową mojej przyjaciółki, a wszystko dzięki inicjatywie Babek z NH – dzięki dziewczyny!

nova manufaktura hiphuta nowa huta

Jeśli będziecie gdzieś w pobliżu koniecznie odwiedźcie tę współczesną manufakturę (os. Urocze 1, obok sklepu spożywczego). Prawdziwy warsztat wyobraźni jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.

Informacje o warsztatach (może to dobry pomysł na oryginalny prezent mikołajkowy?) i nowych produktach znajdziecie na blogu, fanpage’u, a także Pintereście.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s