Zapiekanki z pieca – przysmakowi z Bieńczyc rośnie konkurencja!

Zapiekanki z piecaOd kilkunastu dni działa w dzielnicy nowa „zapiekankarnia” – znajdziecie ją przy przystanku autobusowym os. Na Lotnisku. Warto zajrzeć tu nie tylko dlatego, że jej właścicielami są nowohucianie.

UWAGA: Punkt Zapiekanki z pieca został zamknięty. Poniższy tekst zostawiamy na stronie „dla potomnych”

Jeśli zastanawialiście się kiedy w końcu coś zacznie dziać się z czarną budką przy przystanku, to właśnie znaleźliście odpowiedź na to pytanie. Biznes chłopaków z Nowej Huty już na dobre się rozkręcił. Ich przepis na sukces? Świeże zapiekanki z trzema rodzajami sosu do wyboru i opcjonalną prażoną cebulką oraz lody. Do tych ostatnich wrócimy jeszcze za chwilę.

Zapiekanki z pieca

Zapiekanki z pieca

„Zapieksy” są naprawdę dobrej jakości. Panowie przygotowują je sami, pieką w tradycyjnych formach i to w prawdziwym piecu. Do pełni szczęścia brakuje tylko naturalnych sosów. Ten brak rekompensują natomiast przyprawy, z których można korzystać do woli, a bynajmniej nie kończą się na pieprzu i soli. Zapiekanki Bieńczyckie powinny mieć się na baczności, gdyż rośnie im konkurencja!

Czarnym koniem „zakładu” są jednak lody. Nie dajcie się zwieść temu, iż są one z automatu. Właściciele i tak sami przygotowują masę, z której maszyna wyciska gotowe lody prosto do wafelków. Tę różnicę naprawdę czuć. Lody dostępne są w dwóch smakach – śmietankowym i czekoladowym. W obu przypadkach należy spodziewać się treściwego, mlecznego smaku. Pierwsza klasa.Zapiekanki z pieca

Zapiekanki z pieca

Pod względem cen również jest bajecznie. Za zapiekankę zapłacimy 5 zł. Duże lody także kupimy za „piątaka”.

Zapiekanki z pieca, czynne są w sezonie letnim od 10:00 do 20:00. Sprawdźcie to miejsce koniecznie, gdyż już teraz ustawiają się tam kolejki!

Zapiekanki z pieca

3 myśli w temacie “Zapiekanki z pieca – przysmakowi z Bieńczyc rośnie konkurencja!

    1. Dziękujemy za czujność, ale… rację mamy i my i Pan – dokładny adres lokalu to os. Strusia, ale najbliższym przystankiem autobusowym jest przystanek o nazwie „Osiedle Na Lotnisku”. Pozdrawiamy :)!

      Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s