Antykwariat Nowy Wspaniały Świat – tutaj czuć ducha Skarbnicy

Antykwariat Nowy Wspaniały ŚwiatO tym miejscu sami dowiedzieliśmy się niedawno, mimo iż przechodziliśmy obok niego dziesiątki razy. To Nowy Wspaniały Świat – nowohucki antykwariat, w którym ciekawych książek szuka się przyjemniej niż w sieci.

Gdzie jest to magiczne, pachnące starym papierem i farbą drukarską miejsce? Zdziwicie się, ale zaraz obok kawiarni C-2 Południe, na os. Górali 6. Antykwariat trudno jest wypatrzyć wieczorem, gdyż jego wnętrze szczelnie zakrywają rolety, a brak szyldu dodatkowo utrudnia identyfikację właściwego adresu. Nie są to jednak przeszkody, które powinny was powstrzymać przed wejściem do Nowego Wspaniałego Świata.

W środku zostaniecie przytłoczeni nie tylko ilością książek (w chwili, kiedy piszemy te słowa jest ich ponad 10 tysięcy!), ale i ich… okazyjnymi cenami. Ten antykwariat jest jednym z niewielu miejsc, w których trzymając w ręku banknot dwudziestozłotowy można poczuć się jak król. Nie wierzycie? Sprawdźcie stronę internetową Nowego Wspaniałego Świata, a następnie już na żywo zanurzcie się w poszukiwaniach interesujących was pozycji.

Podczas buszowania między regałami niejednokrotnie natraficie na perełkę za kilka złotych, którą bez zastanowienia się będziecie chcieli włączyć do swojej kolekcji. Gwarantujemy!

Antykwariat Nowy Wspaniały Świat

Antykwariat Nowy Wspaniały ŚwiatWłaściciele antykwariatu starają się, aby ich asortyment był jak najbardziej zróżnicowany. Na półkach aż roiło się zarówno od książek liczących sobie dobrych kilkadziesiąt lat, jak i świeżych wydawnictw. Literatura piękna ma tutaj te same prawa, co dzieła z gatunku science-fiction. Nie zabrakło też komiksów i czasopism. Słowem: wszystko.

Nowy Wspaniały Świat onieśmiela bogactwem swoich zasobów. Mamy nadzieję, że wkrótce komplementy będziemy mogli prawić także w odniesieniu do wyglądu tego miejsca. Brakuje mu jeszcze sporo szlifów, ale zmierza ono we właściwym kierunku.Antykwariat Nowy Wspaniały Świat

Antykwariat Nowy Wspaniały ŚwiatCiekawostka: w środku znajduje się stylowa kolumna pamiętająca jeszcze początki Huty. Będąc w środku koniecznie przyjrzyjcie jej się z bliska.

Po niedawnej aferze związanej z losem lokalu po Skarbnicy wielu z was narzekało, że z mapy Nowej Huty zniknęło miejsce, gdzie można obcować z literaturą. W Nowym Wspaniałym Świecie czuć ducha tamtej księgarni. Do zobaczenia między regałami!

4 myśli w temacie “Antykwariat Nowy Wspaniały Świat – tutaj czuć ducha Skarbnicy

  1. Bzdura!W Nowym Wspaniałym Świecie czuć ducha właścicieli antykwariatu:kochają to,co robią i cieszą się z każdego nowego klienta:) Często tam zaglądam(ostatnio „ustrzeliłam Kinga:) W Skarbnicy czuło się zatęchłą komunę a Pani właścicielka była niereformowalna:na podręczniki czekało się tygodniami,na książki również.Uważam,że porównanie tych dwóch przybytków kultury jest obraźliwe i krzywdzące dla tych pierwszych.Pozdrawiam serdecznie..

    Polubienie

  2. Dodam jeszcze,że kilkakrotnie sugerowałam Pani W.(ze Skarbnicy),żeby sprzedawała również podręczniki i książki przez internet,tak jak to robi większość księgarni i antykwariatów w Polsce) – jak grochem o ścianę.W końcu straciła klientów ale tkwiła w tym maraźmie do końca,użalając się wszem i wobec nad swoją dolą.A wystarczyło tylko wskoczyć w XXI wiek,ot,co.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s