Budżet obywatelski w NH – trójkę wybierz Panie!

W tym tygodniu macie okazję zdecydować, kto w 2015 roku będzie za „hajs miasta balował”. Miasta, a konkretnie to mieszkańców Krakowa, czyli… nasze. Mamy nadzieję, że czujecie powagę sytuacji – ktoś może wydać WASZE pieniądze bez waszego udziału. Dlatego weźcie sprawy w swoje ręce.

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Krakowa 2015 trwa do 28 czerwca (niedziela).  Można wziąć w nim udział zarówno online, jak i w punktach stacjonarnych. Co najlepsze, głosy przysługują każdemu powyżej 16 roku życia (uczniowie szkół średnich, do boju!).

Głosy oddajemy na trzy projekty ogólnomiejskie i trzy projekty we własnej dzielnicy. Tematyka jest szalenia zróżnicowana – od darmowej lemoniady po chodniki, parkingi, remonty ulic i – uwaga, uwaga – chodniki.

Prezentujemy wam pięć projektów ogólnomiejskich, jednak bardzo związanych z Nową Hutą (dodatkowo każdy z nich w swoim numerze ma cyfrę 3), na które naszym zdaniem warto warto oddać swój głos. Z kolei z propozycjami projektów dzielnicowych możecie zapoznać się tutaj.

1. Krakowski Skwer Sportów Miejskich, czyli projekt numer 3

Skatepark, podest do tańca, mini ścianki wspinaczkowe i urządzenia do ćwiczeń na wolnym powietrzu. A to wszystko za NCK-iem. To chyba najciekawszy projekt na naszej liście. Warto wspomnieć, że jeśli dojdzie do jego realizacji, to zorganizowane zostaną konsultacje społeczne, aby zrealizować ten projekt wedle woli mieszkańców dzielnicy. Więcej szczegółów znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku.

>> http://budzet.dialoguj.pl/projects/762-krakowski-skwer-sportow-miejskich

źródło: https://www.facebook.com/events/1614927482120657/
fot. https://www.facebook.com/events/1614927482120657/

2. ZALEW 2.0, czyli projekt numer 83

Pamiętacie jeszcze jak nad zalewem było molo? My też! Teraz pojawiła się szansa na prawdziwą rewitalizację tego miejsca, czyli odbudowę molo oraz stworzenie aż czterech stref rekreacyjnych o sportowym charakterze. Chyba nie trzeba was dłużej zachęcać?

>> http://budzet.dialoguj.pl/projects/724-rekreacja-nad-zalewem-nowohuckim

3.  Neonowa BIBLIOTEKA czyli projekt numer 35

Biblioteka na os. Zgody 7 chce wymienić okna (te pochodzą jeszcze z początku lat 60.!), które w zimie zamarzają i nie pozwalają na podgrzanie pomieszczeń do temperatury wyższej niż 17 stopni Celsjusza. To jeszcze nie wszystko – planowane jest także założenie neonu! Nam bardzo zależy, aby było ciepło i neonowo!

>> http://budzet.dialoguj.pl/projects/693-cieplo-w-kaciku-malucha-wymiana-witryn-i-okien-w-bibliotece-oraz-stylowy-neon

Bilbioteka publiczna
Tak mają na warszawskim Bródnie, my też chcemy! fot. http://bi.gazeta.pl/im/2/7886/z7886012Q,Uroczyste-zapalenie-neonu-Pawla-Althamera-na-bibli.jpg

4. Jasno w PARKU LOTNIKÓW, czyli projekt numer 113

Park Lotników kochamy wszyscy, ale po zmroku jest tam trochę strasznie. Zamontowanie  dodatkowego oświetlenia i wyrównanie alejek znacząco podniosłoby bezpieczeństwo oraz atrakcyjność tej zielonej przestrzeni. Jesteśmy na tak!

>> http://budzet.dialoguj.pl/projects/703-rewitalizacja-parku-lotnikow-polskich

5. STOP bazgrołom, czyli projekt numer 23

Wszyscy wiemy, że koszmarne pseudo-graffiti to zmora wielu budynków w Nowej Hucie. Ten projekt zakłada walkę z takimi „artystami” i ich bazgrołami. Walczmy z nimi razem!

>> http://budzet.dialoguj.pl/projects/699-pogromcy-bazgrolow

A jakie projekty wy uważacie za najciekawsze? Podzielcie się z nami propozycjami w komentarzach lub na Facebooku. I pod  żadnym pozorem nie zapomnijcie zagłosować!

Jedna myśl w temacie “Budżet obywatelski w NH – trójkę wybierz Panie!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s