C-2 Południe Cafe – nowohucki wehikuł czasu

C-2 Południe Cafe

Jest w Nowej Hucie takie miejsce, w którym ciągle trwają lata 80. To C-2 Południe Cafe – maleńka, ale jednocześnie najbardziej stylowa kawiarnia w tej części Krakowa.

Mieści się ona dosyć nietypowym miejscu, bo w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida (tym samym co biblioteka i kino Sfinks). Nie jest do niej łatwo trafić, ale kiedy tylko przekroczycie jej próg, to „wspomnień czar” dosłownie uderzy was w twarz.

Tutaj naprawdę można poczuć się jak przed trzydziestoma laty. PRL-owskie meble, zastawy, gazety, sprzęt audio marki Unitra (radiomagnetofon „Maja”!), plakaty, aparaty telefoniczne, a nawet suszarki do włosów. W C-2 Południe Cafe znajdziecie wszystko, łącznie z hełmem używanym niegdyś przez milicjantów.

C-2 Południe CafeC-2 Południe Cafe

Wnętrze, w którym aż roi się od gadżetów jest przytulne i zaskakująco pojemne jak na swój mały metraż. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w środku lokalu stoi nawet… motor!

Uczta dla oczu jednak nie wystarcza. Miłośnicy ciekawych smaków z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Niech nie zmyli słowo Cafe w nazwie. W menu poza kilkoma rodzajami kaw i mnóstwem herbat znajdziecie także pozycje, którymi złagodzicie nawet spory głód. W zależności od dnia natkniecie się tutaj na najróżniejsze ciasta (nam przytrafił się sernik straciatella na zimno – pycha!), zupy oraz grzanki z wege pastą.

„Zupa dnia” kosztuje 7 zł – to całkiem sporo, ale trzeba mieć na uwadze to, że jest tyle, że najecie się nią samą. To samo tyczy się serwowanego tu quesadilla, specjału kuchni meksykańskiej. Palce lizać!

C-2 Południe Cafe

C-2 Południe Cafe

Wspomnieliśmy już o herbatach, ale tych, których można napić się w C-2 Południe Cafe jest tyle, że należy im się więcej miejsca. Chętni na spróbowanie odmiany Pai mu tan rose (kwiatowy smak i orzeszkowo-ziołowy aromat) lub Florydy (smak hibiskusa z nutą jabłka
i ananasa)? W lokalu na os. Górali 5 znajdziecie więcej takich pysznych niespodzianek – wszystko w cenach wahających się od 6 do 12 zł.

Potwierdzamy: w menu znajdziecie także cieszącą się coraz większą popularnością yerba mate oraz kwas chlebowy w sześciu smakach.C-2 Południe Cafe

Wizytę w tej kawiarni polecamy zarówno przy niedzielnym spacerze (uważajcie, gdyż jest ona czynna od 14:00), jak i przy okazji odbywających się tu często „wydarzeń specjalnych” – slajdowisk podróżniczych, spotkań językowych i mikro-koncertów. Więcej informacji znajdziecie na stronie lokalu. To miejsce, w przeciwieństwie do samego PRL, naprawdę żyje!

#podsumowanie

Wystrój: 5/5

Menu: 5/5

Obsługa: 5/5

Lokalizacja: 3/5

C-2 Południe  Cafe naprawdę skutecznie wywołuje wspomnienia.

C-2 Południe Cafe

9 myśli w temacie “C-2 Południe Cafe – nowohucki wehikuł czasu

  1. I have noticed you don’t monetize your website, don’t waste your traffic, you
    can earn extra bucks every month because you’ve got hi quality content.
    If you want to know how to make extra $$$, search for:
    Ercannou’s essential tools best adsense alternative

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s