Trattoria di Bufala: Świetna włoska mikro-restauracja!

Pierwsze miejsce, które polecimy wam na wakacyjne wyjście zostało otwarte 4 marca 2020. Niestety, nie miało ono najłatwiejszego startu, dlatego tym bardziej warto do niego teraz zajrzeć. Poznajcie bliżej Trattoria di Bufala!

Restauracja na os. Dywizjonu 303 31K, przy al. Andersa, to kameralne miejsce (pięć stolików w lokalu i dodatkowe cztery w ogródku), z naprawdę ładnie urządzonym wnętrzem. Jest nowocześnie, ale przy tym bardzo przytulnie, a z jednej ze ścian zerka na nas Sophia Loren – miło! Co więcej, w Bufali nie widać śladów po poprzednim lokalu (Bobby Burger), który zajmował tę przestrzeń.

W długiej, ale nie przytłaczającej klienta, karcie króluje pizza (podział na białą i czerwoną), ale znajdziecie też kilka propozycji przystawek, sałatek i deserów. W lokalu podawane są także napoje alkoholowe, w tym bardzo szeroki wybór win!

Na dania główne – pizzę „Coppa di parma” i sałatkę „Carpa, pere e spinaci” czekaliśmy około 20 minut , wcześniej na stół „wjechała” przystawka: „Bruscetta con buffala”. O wszystkim, co zamówiliśmy, możemy śmiało napisać „palce lizać”! Duże porcje, świeże i naprawdę włoskie składniki, pizza przygotowana zgodnie ze sztuką.

Jeśli mielibyśmy wybierać najlepszą  pozycję, to byłaby nią sałatka (26 zł) – idealna kompozycja świeżego szpinaku, gruszki i grillowany koziego ser. Mniam!

Niestety, nie daliśmy już rady spróbować deseru, ale już obiecaliśmy sobie, że tu wrócimy.  W menu było przynajmniej kilka propozycji, które zachęcały do spróbowania już samą swoją nazwą!

Bawolica, bo tak też nazywana jest Trattoria di Bufala, to miejsce zarówno na wyjście ze znajomymi, randkę, jak i rodzinny obiad. Pamiętajcie o wcześniejszej rezerwacji stolika – bywa tam dość tłoczno. Możecie także zamówić dania na wynos, z dowozem – wygodny system znajdziecie na stronie internetowej trattorii.

Restauracja otwarta jest codziennie, w poniedziałki od 12.00 do 19.00, w pozostałe dni tygodnia od 12.00 do 21.00.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s