Mniamoo: W Hucie mamy nowe pyszne lody!

Radośnie, pysznie, pomysłowo. To pierwsze trzy określenia, które przychodzą nam do głowy po odwiedzinach w Mniamoo. Co jeszcze „wynieśliśmy” z pierwszej wizyty w nowej lodziarni? Koniecznie sprawdźcie!

Mniamoo (os. Stalowe 5) mieści w sporym lokalu przy al. Solidarności, kilka minut spacerem od Zalewu Nowohuckiego. Lodziarni nie da się nie zauważyć także dzięki uroczemu kwietnikowi-wskaźnikowi. Wejdźmy do środka!

Wiekowy kredens, pastelowe kolory i „mrożące” cytaty na ścianach. Wnętrze Mniamoo jest naprawdę przyjemne. Gdyby nie ograniczona przez „linię produkcyjną” przestrzeń, to naprawdę przyjemnie usiadłoby się tutaj przy stoliku.

Na pocieszenie mamy lustro przeznaczone do… selfie z dopiero co zakupionymi lodami! Patent ten działa, gdyż do lodów na Stalowym nie ma kolejek. Jeszcze!

W ofercie Mniamoo są trzy podstawowe produkty: lody sprzedawane na porcje (4 zł), lody w kubeczkach do dłuższego przechowywania (7 zł, objętość taka, jak dwóch standardowych porcji) oraz napoje. Tak, wreszcie można połączyć dobrą kawę i pyszne lody w jednym miejscu!

Lody – zarówno te do rożka jak i te „do domu” – wytwarzane są na Stalowym 5! Odwiedzając lokal zaraz po jego otwarciu możecie nawet zobaczyć, jak przebiega ten proces. Podczas pierwszej wizyty wypróbowaliśmy dwa zrobione na miejscu smaki: „śmietankę” oraz „szarlotkę z cynamonem”. Ta pierwsza, która zawsze jest dobrym wskaźnikiem jakości lodów, nie zawiodła. Jednak bezsprzecznie za gwiazdę tej recenzji uznaliśmy szarlotkę.

Na wynos skusiliśmy się na dwa smaki: „Arachidy z czekoladą i karmelem” oraz „Pistację” i już wiemy, że po ten z niebieską etykietą będziemy jeszcze wracać…


Gdzie jeszcze zjesz pyszne lody? Sprawdź to na Kulinarnej Mapie NH!


Ponadto, wielki plus za lokalność. Mniamoo to biznes rodzinny, prowadzony z ogromnym zaangażowaniem, co czuć od razu po przekroczeniu progu lodziarni. Właściciele, których podobizny możecie zobaczyć na etykietach kubeczków, nie tylko pracują nad nowymi smakami, ale to właśnie z nimi spotkacie się jako klienci. I coś nam podpowiada, że nie tylko my będziemy na te spotkania wpadać coraz częściej!

Mniamoo jest czynne codziennie od 12.00 do 20.00.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s