Hip październik: Kulturalna Nowa Huta #17

Mieliśmy duży problem, żeby wybrać dla Was tylko kilka propozycji na październik – kultura po prostu rozkwita na jesień! Łapcie osiem perełek i… wejściówki!

Polecamy:

4 października (czwartek), godz. 17:00 – spektakl dla młodzieży

W ramach Małej Boskiej Komedii, która już drugi raz odbywa się w teatrze Łaźnia Nowa polecamy bardzo gorąco „Sposób na Alcybiadesa” – w wykonaniu lublińskiego teatru imienia Osterwy, a na podstawie kultowej powieści Niziurskiego.

Teatr Łaźnia Nowa (chyba, że wygra TWÓJ KOMENTARZ NA FB!)
<więcej informacji>

 

5 października (piątek), godz. 19.00 – Krzysztof Daukszewicz

Pierwszy weekend października polecamy rozpocząć programem kabaretowym najsłynniejszego polskiego… siedzącego stand-up’era! Nowe utwory będą przeplatać się z życzeniami publiczności.

Nowohuckie Centrum Kultury – bilety 60 zł (chyba, że wygra TWÓJ KOMENTARZ NA FB!)
<więcej informacji>

 

6-7 października (sobota i niedziela) – LOESJE i Norwid

Ośrodek Kultury im. Norwida zaprasza na kolejną edycję corocznej imprezy poświęconej życiu i twórczości patrona tej instytucji. Co wspólnego – poza udokumentowaną wizytą w Mogile w 1842 r. – ma Norwid z Nową Hutą? W najmłodszej dzielnicy Krakowa wciąż unosi się jego duch, o czym przekonacie się w weekend 6-7 października. Czekają na was m.in. warsztaty kreatywnego pisania z Loesje (szykujcie otwarte głowy, ćwiczcie kreatywność! ), spacer po miejscach, do których zawitał poeta, pokaz cyfrowych adaptacji jego listów, wieczorek z recytacją wierszy i koncert. Gorąco polecamy, zwłaszcza, że udział w wydarzeniach jest darmowy!

Ośrodek Kultury Norwida – wstęp wolny! (na część zajęć obowiązują internetowe zapisy – szczegóły na stronie www)
<wydarzenie na Facebooku>

8 października (poniedziałek), godz. 18:15 – wykład psychologiczny

Kolejny wykład z cyklu Klub Przyjaciół Psychologii.  Prowadzi doświadczona psycholog Magdalena Skękowska, a tym razem opowie o tym, jak wyzwolić się z toksycznych związków.

Nowohuckie Centrum Kultury – wstęp 2 zł
<więcej informacji>

 

16 października (wtorek), 12:00 – 20:00  – otwarcie NOWEJ galerii Huta Sztuki 

W Ośrodku Kultury Norwida pojawi się całkowicie nowa ekspozycja poświęcona sztuce tworzonej w Nowej Hucie w latach 50., 60. i 70. ubiegłego wieku. Galerii udało się zgromadzić kilkadziesiąt prac takich artystów jak Marian Kruczek, Eugeniusz Mucha, Walenty Gabrysiak czy Lucjan Mianowski. Otwarcie już 16 października. O 13:00 i 17:00 planowane jest oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem. Tego naprawdę nie można przegapić!

Ośrodek Kultury Norwida, wstęp wolny!

<więcej informacji>

 

20 października (sobota), 14:00 – 16:00 – Ręko-czyny: Osiedlowe warsztaty twórcze
Ręko-czyny to cykl spotkań dla miłośników filozofii „zrób to sam”. Jak piszą organizatorzy: jeśli lubicie robić rzeczy „z niczego”, to jest to propozycja właśnie dla Was i waszych znajomych. 20 października w Klubie Kombinator przygotujecie… recyklingowy dywanik. Rzeczy z pozoru niepotrzebne mogą zyskać drugie życie – tutaj dowiecie się, jak im w tym pomóc.
Klub Kombinator przy Teatrze Łaźnia Nowa – darmowy wstęp po wcześniejszym zapisie mailowym (fundacja@faktorkultura.pl)

 

20 października (sobota), 16:00 – spacer architektoniczno-urbanistyczny po AWF i PK

Dorota Jędruch, ekspertka od architektury współczesnej, zaprasza na wspólny spacer po często niedocenianych nowohuckich terenach jakimi są kampusy Akademii Wychowania Fizycznego i Politechniki Krakowskiej. Podczas wędrówki śladami wielkich architektów dowiecie się między innymi, jaką część z pierwotnych, śmiałych planów udało się zrealizować oraz dlaczego miejsca te zasługują na miano „wyjątkowych”. Polecamy!

Start: al. Jana Pawła II 78 (przed wejściem do budynku głównego AWF) – darmowy udział po wcześniejszym zapisie mailowym (do 18 października pod adresem j.klas@okn.edu.pl)

 

23 października (wtorek), 18:00 – slajdowisko Czarnobyl (a)live!
Miejsce atomowej tragedii nie należy do najczęściej wybieranych kierunków podróży, ale zawsze znajduje się na szczycie zestawień najciekawszych miejsc, do których można pojechać. Do Czarnobyla wybrał się Dominik Wójcik, dziennikarz i miłośnik miejsc opuszczonych, który o swojej „radioaktywnej” podróży opowie w ramach slajdowiska Czarnobyl (a)live! Czy Prypeć i okolice reaktora wciąż są skażone? Jak dostać się do Czarnobyla? Czy to niebezpieczna dla zdrowia podróż? Jeśli nurtują was podobne pytania, to w poszukiwaniu odpowiedzi 23 października udajcie się do Nowohuckiego Centrum Kultury!
NCK – wstęp 2 zł

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s