Hip luty: Kulturalna Nowa Huta #13

Ferie + końcówka karnawału = w lutym nie zabraknie aktywności!

Nasze* propozycje:

9 lutego – 1 marca – WORLD PRESS PHOTO w NCK

Wystawa najlepszych zdjęć reporterskich z całego świata powraca do Krakowa! I to do naszej dzielnicy! Wspaniała sytuacja, a dodatkowo – NCK oprócz WORLD PRESS PHOTO zaprasza także na aż trzy inne wystawy zdjęć, wszystko w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII.

>> Nowohuckie Centrum Kultury, bilety 10/8 zł

 

11 lutego, 18:00-21:00 – disco-lodowisko

Dyskoteka na lodowisku!? Oczywiście! My już nie możemy się doczekać.

Zimowa odsłona Klubu Kombinator przy nowohuckim lodowisku nie zgadza się na nudę – w niedzielę, 11 lutego, głośniki przejmie DJ MAZUBAR. Kto już zaczyna ćwiczyć piruety?

>> lodowisko przy Nowohuckim Centrum Kultury, bilety 5 zł (opłata za wejście na ślizgawkę)

14 lutego, 13:00 – „Kartki Pana Andersena”  – FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI w NCK

Wyjątkowy spektakl połączony z warsztatami. Krakowski Teatr Figurki to gwarancja wspaniałej teatralnej przygody dla dzieci.
„Pewnego wiosennego dnia pan Andersen wybrał się na spotkanie ze swoim wydawcą. Chciał mu pokazać swoją nową książkę. Ale nagły wiatr  porwał kartki pana Andersena i świat baśni stanął na głowie. W kwiatuszku zamiast Calineczki znalazła się obrzydliwa ropucha”.

NCK, w ramach Festiwalu zaprasza na aż 13 spektakli! <więcej informacji>

>> Scena kameralna w Nowohuckim Centrum Kultury, bilety 20 zł

15 lutego, 18:00 – pokaz filmu „Aż do piekła”

„Aż do piekła” to chyba najbardziej niedoceniony film wśród zeszłorocznych produkcji nominowanych do Oscara. Dlaczego warto go zobaczyć? Historia dwóch braci próbujących okraść bank, którego sami są dłużnikami to popis świetnego aktorstwa, ale i dowód na to, że neo-western jest jak najbardziej poważnym gatunkiem. Pokaz filmu w „Sfinksie” jest najlepszym sposobem na to, aby nadrobić dzieło Davida Mackenzie. Zwłaszcza, że po seansie odbędzie się jeszcze dyskusja, którą poprowadzą Jakub Bem i Przemysław Piotrowski.

>> kino Sfinks na os. Górali 5, bilety 12 zł

17 lutego, 11:00 – spacer „Archeologia Nowej Huty”

Historia Nowej Huty najczęściej kojarzy nam się z drugą połową XX w. i okresem tak zwanej komuny. Podczas spaceru połączonego ze zwiedzaniem Muzeum Archeologicznego w Branicach przekonacie się, że trzeba poszerzyć swoje horyzonty!

Wizyta w branickim dworku będzie okazją do zapoznania się z dziejami terenów, na których powstała najmłodsza dzielnica Krakowa. To także lekcja z historii sztuki i architektury, gdyż nie zabraknie zwiedzania klasycystycznych zabytków. Polecamy!

>> zapisy mejlowe na bezpłatną wycieczkę do 15.02 (pod adresem j.klas@okn.edu.pl); wspólny dojazd dla chętnych: zbiórka o godz. 10.30, Pl. Centralny (przystanek autobusu nr 710), koszt – dwa bilety MPK

23 lutego, 19:00 – koncert Pawła Domagały

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia wystąpi na Scenie NCK. Teksty piosenek Pawła Domagały są bardzo osobiste, ale jednocześnie proste w przekazie – oprócz miłości poruszają również takie tematy jak wiara, przebaczenie, spokój wewnętrzny.

>> Scena NCK, bilety 80 zł

 

 

* wybory Oli

 * wybory Michała

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s