HIP PAŹDZIERNIK: KULTURALNA NH #9

Jesień w Nowej Hucie oznacza istny rozkwit wydarzeń kulturalnych, w których trzeba wziąć udział! Nie zabraknie koncertów, wystaw i… przynajmniej kilku niespodzianek. Zapraszamy!


Zanim przejdziemy do naszych zwyczajowych propozycji mamy dla was ogłoszenie:

5 października o godz. 18:00 organizujemy spacer po nowohuckich neonach! „Szlakiem światła” wyruszymy spod Ośrodka Kultury Norwida na os. Górali 5. Wycieczka potrwa około dwóch godzin i serdecznie was na nią zapraszamy! Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie na Facebooku. Do zobaczenia!


Propozycje Oli:

7.10, 10:00 – 18:00 – Kiermasz ciast wspaniałych

Macie marzenia? No właśnie. A pomóc spełnić marzenie grupy młodych nowohucian możecie w bardzo prosty sposób – kupując ciasto i kawę! Ekipa gimnazjalistów z NH, harcerek i harcerzy ze Szczepu ZHP „Unia”, marzy o wyjeździe na międzynarodowa imprezę skautową do… USA. I ponad 50% kosztów wyprawy chcą zebrać sami. O tej pozytywnie zakręconej ekipie będziemy jeszcze pisać, a tymczasem – chodźcie na ciacho!

>> Szkoła podstawowa nr 104 na os. Wysokim 7, wstęp wolny

20.10, 19:00 – Kino „Huta” – Królewicz Olch

Polecam film w… teatrze. A dokładnie na Scenie Stolarnia Teatru Ludowego. „Królewicz Olch” to fantastka, realizm magiczny i świetne recenzje. I tylko 10 złotych za bilet!

>> Scena Stolarnia os. Teatralne 23, bilety do nabycia tutaj

27.10, 19:00 – Robert Kasprzycki i Goście – koncert jubileuszowy

Impreza pełna niespodzianek, wspomnień i nieoczywistych połączeń. Kasprzycki na swój jubileuszowy koncert na Scenie NCK zaprosił między innymi… Piotra Roguckiego (COMA), Carrantouhill, Marka Dyjaka! Bedzie rockowo i lirycznie. Zostały ostatnie (!) miejsca.

>> Scena NCK, bilet w cenie 60 złotych

Październik: Trzy wystawy w jednym miejscu.

Fotografia: Ekspozycja zdjęć  znakomitych włoskich fotografów, to istna mieszanka wybuchowa. Zobaczycie tu zarówno intrygujące akty, jak i prawdziwie reporterskie „migawki”.

Rysunek i fotografia: Jedno słowo: Beksiński. Tylko do 8 października. 200 prac, które nie pozostawi was obojętnymi.

Malarstwo: Wielkoformatowe płótna Sławomira Lewczuka wypełniły praktycznie wszystkie przestrzenie wystawiennicze NCK. I słusznie!

>> Nowohuckie Centrum Kultury, więcej informacji tutaj

Propozycje Michała:

10.10, 20:00 – jubileuszowy Winylowy Wtorek

10, 10 i 10 – jubileuszowa edycja muzycznego cyklu Winylowy Wtorek to nie tylko szczęśliwy zbieg okoliczności, ale przede wszystkim dawka porządnej elektroniki. 10 października w klubie Kombinator zagra Biały – didżej specjalizujący się w „połamanych brzmieniach i tym, co basem wieje„. Można spodziewać się też jamajskich dźwięków!

>> Klub Kombinator, wstęp wolny

14.10, 19:00 – koncert Black Print

Czy do rockowych koncertów potrzeba wielu instrumentów? Marcin,  gitarzysty który muzykuje na wszystkim co posiada struny i Kuba, wokalista, który głosem mógłby burzyć ściany, udowodnią, że nie! Duet istnieje od 2016 roku, grając covery polskich i zagranicznych wykonawców, we własnych aranżacjach. Aktywni na krakowskiej scenie muzycznej panowie zawitają do C-2 Południe Cafe by dać wcale nie tak spokojny koncert. Start o godz. 19:00!

>> C-2 Południe Cafe, wstęp wolny

16.10, 19:00 – slajdowisko „Rowerem przez Cerretera Austral”

Asia i Łukasz, przelecieli samolotem 15000 km, a potem przejechali na rowerach  jeszcze ponad 1200, żeby dotrzeć do najdalej wysuniętego, chilijskiego dużego miasta Punta Arenas. Poruszali się trasą Carretera Austral. Dziką, kamienisto-szutrową drogą, wśród przepięknej roślinności Patagonii, gdzie tamtejsi gaucho wiodą spokojne życie, z dala od cywilizacji. O tym jak to jest podróżować po drugim krańcu świata z minimalną ilością bagażu dowiecie się od osób, które przeżyły to na własnej skórze.

>> C-2 Południe Cafe, wstęp wolny

20.10, 19:30 – premiera płyty „Superheroes” zespołu Wicked Heads

To tak naprawdę dwa wydarzenia w jednym. Pierwszym z nich jest koncert Wicked Heads – krakowskiego zespołu lubującego się w takich gatunkach jak blues i alt-country – połączony z premierą krążka „Superheroes”. To jednak nie koniec. Całości towarzyszyć będzie wystawa prac Łukasza Lendy, którego grafiki uświetniły fizyczne wydanie płyty. Gdyby tego było mało po koncercie organizatorzy zapraszają na after party!

>> Ośrodek Kultury Norwida, wstęp wolny

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s