Zio Pizza: Najlepsza pizza na wynos w NH!

W Nowej Hucie nie możemy narzekać na brak dobrej pizzy. Takiej jednak nigdy za mało, dlatego też cieszymy się, że możemy wam z czystym sumieniem polecić food trucka Zio Pizza!

[WPIS ARCHIWALNY – miejsce przestało działać]

Chociaż niedawne intensywne opady śniegu i temperatury określane mianem „średnich” nie dają nam zbyt mocno do zrozumienia, że od ponad miesiąca trwa już wiosna, to trzeba się już szykować do spacerów! Mamy nadzieję, że opisywana tutaj przez nas propozycja kulinarna zachęci was do skierowania kroków (nie kół samochodu!) w pobliże Parku Lotników (AWF), gdzie też zaparkował food truck Zio Pizza.

Włoski przysmak prosto z ciężarówki? Czy to w ogóle „działa”? Możemy śmiało napisać, że tak. Na należących do właścicieli czterech kółkach zamontowany jest opalany drewnem piec, z którego wyjeżdża 12 rodzajów pizzy. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że nie tylko przygotowywana jest ona przez Włochów, ale przede wszystkim wygląda i smakuje dokładnie tak, jak zapamiętaliście to z wycieczki do Italii.

Jeśli podczas podróży po Włoszech skusiliście się na pizzę „na ulicy”, to już wiecie czego się spodziewać. Cienkie ciasto, delikatne brzegi, zawsze świeże składniki. Serwowana w Zio pizza nie jest może największych rozmiarów, ale spokojnie zaspokoi ona głód dwóch miłośników południowych smaków. Do tego świetnie nadaje się, by wziąć ją na wynos i spałaszować na ławce w położonym niedaleko parku.

My zdecydowaliśmy się zamówić klasykę – Prosciutto & Funghi (pomidory, mozzarella, szynka, pieczarki – 22 zł). Mierzące 33 centymetry średnicy danie wyglądało pysznie, a w smaku było jeszcze lepsze. Zio Pizza z miejsca znalazło się w czołówce naszego prywatnego rankingu nowohuckich pizzerii.


Zio Pizza umieściliśmy na naszej Kulinarnej Mapie NH – sprawdź więcej miejsc w Hucie, w których dobrze zjesz!


Doceniamy prostotę – opuszczające piec smakowitości mają zaledwie kilka składników – i czas oczekiwania. Na zamówione danie czekaliśmy mniej niż kwadrans, a z tego, co widzieliśmy przez szybkę, to zarówno kucharz, jak i przyjmujący telefoniczne zamówienia mieli pełne ręce roboty.

Pizzą z Zio możecie cieszyć się także w  domu (koszt zamówienia wynosi 4 złote, przy dwóch pizzach dostawa jest gratis), ale sami jesteśmy zdania, że najlepiej będzie ona smakować prosto z foodtrucka. Dlatego też ponawiamy nasz apel – przejdźcie się na spacer w tamte okolice!

Zio Pizza mieści się na al. Jana Pawła II 72 (okolice hotelu Justyna i wejścia do parku z charakterystyczną fontanną). Food truck działa w godzinach 11:00 – 22:00 i można w nim płacić kartą

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s