Hip-kwiecień: Kulturalna NH #3

Ojej, trochę czasu nam niestety zeszło, ale w końcu wiosenna propozycja kulturalna jest! A końcówka kwietnia baaaardzo intensywna – do zobaczenia :)!

Ola poleca:

22-23 kwietnia – Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców
Otwarcie nowej alei spacerowej w Parku Lotników Polskich – musi być pompa, ale będą też bardzo interesujące spotkania z podróżnikami (Arkady Radosław Fiedler, Aleksander Doba, Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, Władysław Grodecki, Wojciech Dąbrowski) oraz pokazy TOPRu, WOPRu, TPNu. Polecam szczególnie ze względu na questing (z nagrodami!) – aktywnościom na łonie natury zdecydowane TAK!

>> Park Lotników – między Tauron Areną i Ogrodem Doświadczeń, wstęp wolny


27 kwietnia – koncert charytatywny
Scena NCK tym razem zaprasza na koncert „Gwiazdy dla autyzmu”
Zagrają: Mateusz Ziółko (tak, tak, ten Mateusz Ziółko!), Orkiestra Wieniawa, Lidia Jazgar z zespołem Galicja, Andrzej Sikorowski z zespołem Pod Budą. Zdecydowanie międzypokoleniowo, zdecydowanie warto. I to na szczytny cel.

>> Scena NCK, bilet-cegiełka – 60 zł

 

Michał wybrał:

21 kwietnia – Nowohucka Kronika Filmowa – 500. wydanie!
Jeśli chodzicie na filmy do kina Sfinks to na pewno kojarzycie cykl Nowohucka Kronika Filmowa. Dacie wiarę, że zrealizowano aż 500 odcinków tego ciekawego przedsięwzięcia?! Trzeba też wspomnieć, że to najprawdopodobniej jedyny taki projekt w Polsce! 21 kwietnia odbędzie się uroczysty pokaz jubileuszowego wydania. Nie zabraknie również wspominek i okolicznościowego tortu!

>> Kino Studyjne Sfinks, wstęp wolny

 

24 kwietnia – spektakl premierowy „Polend”
Rzeczone wydarzenie to część obchodów 23. Dni Norwidowskich (więcej na ten temat znajdziesz tutaj). Przedstawienie autorstwa grupy Ars ma nam pokazać, że poezja Norwida wciąż jest aktualna. Zobacz zwiastun!

>> Ośrodek Kultury im. Norwida, wstęp z zaproszeniami (można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 19.00 w ARTzonie Ośrodku Kultury Norwida na os. Górali 4)

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s