Hip-styczeń: Kulturalna NH #1

hip-huta-kulturalna-styczen-2017

O tym, że w Hucie się dzieje mówić nikomu nie trzeba! Za to można polecać perełki. Nowy rok, nowe pomysły – dlatego prezentujemy wam subiektywne Top 3 wydarzeń kulturalnych w NH według autorów Hip Huty. Za miesiąc spodziewajcie się nowego, gdyż chcemy, aby był to nowy, stały cykl. Tymczasem – nasze propozycje na styczeń!

Top 3 Oli

sniezynka-szara 6 stycznia – Sąsiedzkie kolędowanie
Wreszcie pada taki śnieg, o jakim wszyscy marzyliśmy na święta. Z pomocą by przedłużyć czas świętowania przychodzi Klub Kombinator – bierzcie sąsiadów pod pachę i biegiem na wspólne śpiewanie! Pomoże wam Kraków Gospel Choir.
>> 18.00, Łaźnia Nowa. Wstęp wolny!

sniezynka-szara12 stycznia – Zabrałem matkę na Kamczatkę
Slajdowisko podróżnicze. Kuba Rydkodym kiedyś pojechał autostopem do Dubaju, teraz opowie o zdobywaniu północnych rubieży wraz z mamą! Mają być wulkany, kąpiele w gorących źródłach i niedźwiedzie. Dajcie się porwać!
>> 19.00, Standardowo w C-2 Południe Cafe. Standardowo – wstęp wolny!

sniezynka-szara27/28/29 stycznia – Kryptonim 27
Spektakl na światowym poziomie. Akrobaci z Włoch, autorska muzyka Nikoli Kołodziejczyka, niesamowity bodypainting. A wszystko inspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego. Jeśli jeszcze nie widzieliście – koniecznie.
>> 19.00, Scena NCK. Bilety kupicie TUTAJ

Top 3 Michała

sniezynka-rozowa10 stycznia – Spotkanie z autorem bloga NH50mm
O projekcie NH50mm i kalendarzu nowohuckim na 2017r. mogliście już przeczytać na naszych łamach. Krzysiek Piła – autor projektu, w wywiadzie na żywo, opowie nie tylko o zdjęciach, ale również o prowadzeniu fotobloga. Wspomnijmy, że na spotkaniu będzie można kupić  kalendarz z „najmniej oczywistymi” zdjęciami naszej dzielnicy.
>> 18.00, Ośrodek Kultury Norwida. Wstęp wolny!

sniezynka-rozowa15 stycznia – 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Orkiestrowe serce w Nowej Hucie najmocniej – jak co roku – będzie biło w NCK. Koncerty, aukcje i dziesiątki stoisk! Nauczeni doświadczeniem możemy śmiało napisać, że enceku nie opuścicie przez kilka dobrych godzin…
>> 10.00-20.00, Nowohuckie Centrum Kultury. Wstęp wolny!

sniezynka-rozowa17 stycznia – Aleppo. Notatki z ciemności
Pokaz filmu Wojciecha Szumskiego i Michała Przedlackiego będącego zapisem życia miasta widzianego z perspektywy sześciu jego mieszkańców. Obraz zrealizowano latem 2013 r. Po seansie odbędzie się dyskusja na temat obecnej sytuacji mieszkańców Syrii (uczestnicy – Michał Serwiński i Tadeusz Szczepanik z Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Piotr Żyłka z portalu DEON)
>> 18.00, ARTzona. Wstęp wolny!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s