Pomysł na weekend: Baśnie z 1001 bloku w Łaźni Nowej

Baśnie z 1001 bloku

„Dawno, dawno temu, za górami, za lasami była sobie wieeelka, wieeeelka płyta…”

Tym razem w naszym nieregularnym cyklu Pomysł na weekend chcemy polecić wam oryginalny spektakl, którego premiera odbędzie się już w piątek 18 listopada. Mowa tu o Baśniach z 1001 bloku, którego autorami są Magdalena i Adam Miklaszowie. Głównym bohaterem ich sztuki jest… blok 19 na os. Dywizjonu 303. Postawiony kilkadziesiąt lat temu „mrówkowiec” to coś więcej niż tylko przestrzeń anegdot i opowieści z konkretnego miejsca w Nowej Hucie .

Scenariusz powstał na bazie międzypokoleniowych spotkań autorów z lokatorami bloku (…). Formuła baśniowej przypowieści sprawia, że dziewiętnastka staje się EVERYBLOKIEM. Każdy widz, szczególnie widz-blokers, odnajdzie w „Baśniach z 1001 bloku” emocje, postaci i problemy życia sąsiedzkiego, które zna z autopsji.

Chyba bardziej nowohucko już się nie da!

Zobacz zdjęcia z przedstawienia w naszej galerii:

Baśnie z 1001 bloku” określane są przez reżyserkę i scenarzystę jako „opowieść muzyczna”. Nic dziwnego, w końcu poza aktorami, wśród których nie zabrakło mieszkańców „dziewiętnastki”, na scenie ma pojawić się również chór sąsiedzki!

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Spodziewajcie się również występu zespołu żonglerów oraz lalek. Te ostatnie wyglądają niczym wyjęte z The Muppet Show!

Przedstawienie będzie można oglądać w najbliższy weekend. Spektakle odbędą się 18, 19 i 20 listopada o 19:00 w teatrze Łaźnia Nowa na os. Szkolnym 25. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Zobacz trailer przedstawienia:

Baśnie z 1001 bloku” to nie tylko sam spektakl, ale również warsztaty dla dzieci i młodzieży. 19 listopada o 11:00 rozpoczną się zajęcia zatytułowane „Naprawiamy wielką płytę„. Dzieciaki w wieku od 7 do 14 lat wcielą się w restauratorów-modernistów, których zadaniem będzie przywrócenie blasku z pozoru nieciekawemu blokowi z lat 70. ubiegłego wieku. Zabawa na modelach ma być przy okazji wstępem do poznania terminów architektonicznych.

W niedzielę 20 listopada o 11:00 będzie można także zaprojektować własne M wraz z architektką Anną Szafrańską. Co zmienić w swoim małym mieszkaniu, aby żyło się w nim lepiej? Odpowiedzi szukajcie w rozwiązaniach… szytych na miarę.

W sobotę i niedzielę o 13:00 Agnieszka Makowska i Michał Karwowski – aktorzy występujący w spektaklu Baśnie z 1001 bloku – poprowadzą warsztaty z aktorstwa lalkowego. Podróż dookoła lalkarza potrwa 90 minut, w czasie których uczestnicy poznają tajniki tego trudnego, ale bardzo satysfakcjonującego zawodu. Nie zabraknie też praktyki!

Wstęp na warsztaty kosztuje 20 zł (30 zł za uczestnictwo w dwóch zajęciach).

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s