Projekt Szefowa: Nowohuckie kierowniczki poszukiwane!

SZEFOWA COVER [Hip Huta]Poszukiwany, poszukiwana! Nie bojąca się wyzwań, aktywna i kreatywna… SZEFOWA! Do tego koniecznie z NH!

Szefowa. Każdy z was słysząc to słowo ma gotową pełną paczkę skojarzeń – od kucharki po prawdziwą businesswoman. Od prowadzącej duże przedsiębiorstwo produkcyjne po szefującą domowej manufakturze przetworów owocowych. Kim jest współczesna szefowa? Jakie musi mieć charakter, czemu stawiać czoła i w jaki sposób walczyć o siebie?

Na te pytania stara się znaleźć odpowiedź Agnieszka Zieleziecka – aktorka Teatru Współczesnego w Krakowie i absolwentka warsztatów Łaźnioaktywni , która właśnie w Nowej Hucie postanowiła odnaleźć współczesne szefowe. W jakim celu?

Szefowa Hip Huta
Aga Zieleziecka i jedna z nowohuckich szefowych

Zainspirowana książką „Szefowa” Sophii Amoruso chce ona pokazać aktywne nowohucianki, które nie boją się wziąć spraw w swoje ręce. Głównym celem projektu Agi jest poznanie prawdziwych tutejszych liderek, porozmawianie z nimi, a następnie ubranie ich słów i rad w prawdziwie teatralną formę. Czy będzie to dramat, czy też komedia omyłek? Szykowany stand-up będzie oparty o wywiady, w których aktorka zapyta o doświadczenia, inspiracje i motywacje do działania. Zieleziecka zapowiada, że przedstawienie wcale nie musi być proste, łatwe i przyjemne.

To także eksperyment na sobie samej. Chciałabym, aby te kobiety nauczyły mnie, jak być szefową

Autorka projektu Szefowa szuka nie tylko kobiet, które już zdążyły osiągnąć sukces, ale także tych jeszcze „nieodkrytych”, tworzących małe dzieła po cichu, w domowym zaciszu. Jeśli macie w swoim otoczeniu nowohucianki pasujące do tego opisu lub same nimi jesteście, to koniecznie napiszcie! Na wiadomości czekamy na fanpage’ach Hip Huty i projektu Szefowa.

Wywiady z szefowymi będą przeprowadzane do końca marca. Z początkiem kwietniu rozpoczną się prace produkcyjne dotyczące spektaklu, a sam stand-up będziemy mogli zobaczyć jeszcze przed wakacjami. Aga Zieleziecka bardzo chce, aby z jej dzieło można było zobaczyć na deskach Łaźni Nowej, na których to debiutowała 10 lat temu. Pomożecie? 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s