Nowa Huta na planszy do Monopoly?

Nowa Huta Monopoly

Chyba każdy w swoim życiu grał w Monopoly (lub jej swojską odmianę „Eurobusiness”). Gra planszowa polegająca na kupowaniu nieruchomości, która jest w stanie skłócić ze sobą nawet najlepszych przyjaciół od lat cieszy się ogromną popularnością. Teraz doczeka się ona specjalnej, bo prawdziwie krakowskiej edycji. Jednym z pól na planszy może być Nowa Huta!

Stanie się tak, o ile zawalczymy o to w specjalnym plebiscycie. Głos na Nową Hutę możecie oddać na stronie krakow.gazeta.pl (wystarczy jedno kliknięcie, całe szczęście nie trzeba się nigdzie rejestrować, udostępniać posta na Facebooku, czy wysyłać smsa). Nasza dzielnica może zostać umieszczona na najtańszym polu. Co najlepsze, Huta konkuruje o miejsce na planszy z Barbakanem, Kopcem Kościuszki, Błonami, Plantami i Podgórzem.

Jak na razie prowadzimy, ale dodatkowe głosy z całą pewnością się przydadzą. Akcja trwa do 13 czerwca (sobota) do godz. 20:00. Najwyższy czas na mobilizację!

Monopoly Edycja Kraków
fot. krakow.gazeta.pl

Zaraz, zaraz! Dlaczego mowa o najtańszym, a nie najdroższym polu? Już wyjaśniamy. O miano najbardziej ekskluzywnej miejscówki walczą ze sobą Bazylika Mariacka, ul. Floriańska, Kazimierz, Rynek Główny, Sukiennice i Zamek Królewski. Swoje trzy grosze możecie dołożyć w głosowaniu organizowanym przez Radio Kraków.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zakupiona w grze Nowa Huta, na której postawione zostaną „hotele”, będzie dochodowym źródłem papierowej waluty!

Na krakowską edycję Monopoly będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale jeśli już czujecie głód zagrania w planszówki ze znajomymi, to koniecznie wybierzcie się na Nową Gralicję. To małe święto miłośników gier analogowych, które odbędzie się w dniach 13-14 czerwca na os. Piastów 34 w Zespole Szkół Salezjańskich w Krakowie.

Nowa Gralicja
fot. Nowa Gralicja

Organizatorzy zapewniają, że do dyspozycji gości oddanych zostanie ok. 300 tytułów, wśród których nie zabraknie największych hitów takich jak wspomniane juz Monopoly, Carcassonne, Munchkin, Jungle Speed, czy też kultowego Talisman – Magia i Miecz.

Pograć będzie można nie tylko rekreacyjnie. Na Nowej Gralicji zorganizowany zostanie szereg turniejów, a nawet… Mistrzostwa Polski w Carcassonne i Splendor. Do tego dochodzą atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych, w tym wielkoformatowe gry planszowe oraz kącik z grami rodem z PRL-u. Po szczegóły odsyłamy na stronę internetową Nowej Gralicji oraz do wydarzenia na Facebooku.

Jedna myśl w temacie “Nowa Huta na planszy do Monopoly?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s