Nowohucka Wiosna Muzyczna: 7 wydarzeń, których nie można przegapić

Nowohucka Wiosna MuzycznaW maju nasza dzielnica będzie pełna muzyki, a wszystko to za sprawą 20. edycji Nowohuckiej Wiosny Muzycznej organizowanej przez Dom Kultury im. Cypriana Kamila Norwida. Postanowiliśmy przedstawić wam najciekawsze naszym zdaniem wydarzenia związane z tym festiwalem. Dodamy tylko, że w każdym z nich możecie wziąć udział bezpłatnie!

1. Koncert GADABIT

GADABIT to krakowska grupa muzyczna z ośmioletnim stażem, która swoje brzmienia opiera o „klasyczny” hip-hop, z którym miesza elementy bluesa, jazzu, muzyki etnicznej. Próbkę ich twórczości znajdziecie poniżej. Warto zaznaczyć, iż zespół szykuje już swoją druga płytę!

Kiedy i gdzie?: 20 maja o godz. 19:00 w ARTzona OKN na os. Górali 4

 

2. Slajdowisko „Nowa Huta na końcu świata: Nieznane muzyczne muzea Londynu”

Kto powiedział, że Nowohucka Wiosna Muzyczna to tylko koncerty? Wydarzenie to jest jednocześnie najlepszym dowodem na to, że nowohucianie w czasie wolnym nie próżnują! Dla planujących wizytę na Wyspach Brytyjskich obecność obowiązkowa!

Slajdowisko poprowadzi Róża Różańska.

Kiedy i gdzie?: 28 maja o godz. 19:00 w C-2 Południe Cafe na os. Górali 5

3. Musical „Hair” w Kinie Studyjnym Sfinks

Kultowy film i nie mniej kultowe kino  – to połączenie musi wypalić. „Hair” to historia Claude’a Bukowskiego,  który przybywa do Nowego Jorku, aby zaciągnąć się do armii. Chłopak nie spodziewa się, że przypadkowe spotkanie z grupą hipisów zupełnie odmieni jego życie. Na pokaz klasyka z 1979 r. zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” Organizatorzy zachęcają, aby na projekcję przyjść w… strojach z epoki. Czujemy, że na ulicach Nowej Huty znów pojawią się hipisi!

Kiedy i gdzie?: 18 maja o godz. 19:30 w Kinie Studyjnym Sfinks na os. Górali 5

 

4. Koncert BLOKOWIOSKA: Folkbity z betonowej płyty

Trio BLOKOWIOSKA, czyli Olga Kukuła, „Paweł Pepe” Podsiadło i Andrzej Teofil gra muzykę folkową na współczesną nutę. Ludowe teksty mieszają się w ich twórczości z tanecznymi rytmami, dźwiękami akordeonu i… beatboxem. Artyści przekonują, że swoje koncerty uświetniają improwizacją i „nieprzewidywalnymi zdarzeniami losowymi”. Może być bardziej niż ciekawie…

Z próbką twórczości zespołu zapoznacie się tutaj.

Kiedy i gdzie?: 27 maja o godz. 19:00 w C-2 Południe Cafe na os. Górali 5

5. 34. Koncert Mistrzejowicki: Gabriel Fauré – Requiem op. 48, Antonio Vivaldi – koncert h-moll na czworo skrzypiec 

Koncert z cyklu „ciary na plecach”. Pięć chórów (tak, pięć!), Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii, soliści śpiewający i grający. Jeśli lubicie klasykę na najwyższym poziomie, to jest to propozycja właśnie dla was.

Kiedy i gdzie?: 10 maja o godz. 18:00 w Kościół pw. św. M. M. Kolbego na os. Tysiąclecia 86

6. Warsztaty PAPIERlove: Wariacje nutowe

Wspomnieliśmy, że ten rozśpiewany nowohucki festiwal to nie tylko koncerty. PAPIERlove to warsztaty plastyczne z wykorzystaniem papieru. Zajęcia z pewnością będą gratką dla młodszych melomanów, ale i ci trochę starsi są mile widziani!

Kiedy i gdzie?: 14 maja o godz. 16:30 w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida na os. Górali 5

7. Koncert Michał Wierba Doppelganger Project

Na koniec prawdziwa perełka, czyli „młody gniewny” sceny jazzowej, Michał Wierba. Jeżeli lubujecie się w tym gatunku to jego nazwisko z pewnością nie jest wam obce. Na festiwalu Nowohucka Wiosna Muzyczna zaprezentuje się on wraz z zespołem Doppelganger Project, który jest eksperymentalnym przedsięwzięciem artysty. Lubicie być zaskakiwani? Michał do spółki z Patrycją Zarychtą, Arkiem Skolikiem i Łukaszem Kurzydło zadbają o to, abyście poszerzyli swoje horyzonty muzyczne.

Kiedy i gdzie?: 11 maja godz. 19:00 w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida na os. Górali 5

 

To oczywiście nie wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej festiwalu. Na którym koncercie się widzimy?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s