Hip styczeń: Kulturalna Nowa Huta #12

Nowy rok rusza z kopyta, a u nas jak zawsze – dla każdego coś miłego. Premiera, jubileusz, DKF, slajdowisko, WOŚP… Mamy nadzieję, że damy radę „obskoczyć” wszystko. Do zobaczenia!

Ola proponuje:

14 stycznia, 12.00-18.00 – 26. Finał WOŚP w NCK

Oprócz występów zespołów artystycznych NCK serdecznie zapraszamy Was w imieniu Szczepu ZHP Unia na stoisko z kawą i słodkościami, za które „zapłacicie” prosto do naszej puszki! Zagrajmy razem – w tym roku dla wyrównania szans w leczeniu noworodków!

>> Nowohuckie Centrum Kultury, wstęp w zamian za datek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

 

19 i 20 stycznia, 19.00 – „Sędziowie”  Wyspiańskiego – PREMIERA Teatru Ludowego

Rok Wyspiańskiego rozkręca się w pełnej okazałości. Bardzo nie możemy się doczekać najnowszej produkcji Teatru Ludowego, która jest „antyczną tragedią i mrocznym thrillerem w jednym”. 19 i 20 stycznia wyjątkowa okazja żeby zobaczyć spektakl przedpremierowo (oficjalna premiera odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia)!

>> Duża Scena Teatru Ludowego, bilety 35/45 zł

 

23 stycznia, 18:00 – slajdowisko blogerów z Kasai.eu o Wietnamie

W styczniu, w ramach Klubu Podróżników Navigator, zobaczymy slajdowisko z egzotycznego Wietnamu, które poprowadzą Kasia Pustelny-Szewczyk i Marek Szewczyk. To propozycja obowiązkowa dla wszystkich myślących o podróży do Azji – koniecznie sprawdźcie też bloga, na którym Kasia i Marek bardzo ciekawie i życiowo opisują swoje podróże z córką.

>> Nowohuckie Centrum Kultury, wstęp – 2 zł

 

Michał poleca:

11 stycznia, 18:00 – pokaz filmu „Grobowiec świetlików”

„Grobowiec świetlików” to nie tylko jedno z najlepszych anime – to po prostu jeden z najlepszych filmów w dziejach kinach. Animacja legendarnego studia Ghibli traktująca od rodzeństwie próbującym przetrwać w ogarniętej wojną Japonii wzrusza i zmusza do refleksji od 1988 r. Dzieło Isao Takahaty będzie można zobaczyć na specjalnym pokazie w kinie Sfinks już 11 stycznia. Po seansie planowana jest dyskusja o filmie prowadzona przez Jakuba Bema i Przemysława Piotrowskiego.

>> kino Sfinks na os. Górali 5, wstęp 12 zł

18 stycznia, 17:00 – zwiedzanie wystawy „Bufet pod Kombinatem”

Jeśli jeszcze nie zawitaliście do „Nowohuckiego słoneczka” na wystawę „Bufet pod Kombinatem”, to 18 stycznia będziecie mieli ku temu najlepszą okazję. Lokalny oddział MHK organizuje zwiedzanie wystawy wraz z jej kuratorką Marią Wąchałą-Skindzier. Tematem ekspozycji są nowohuckie kawiarnie, restauracje, stołówki zakładowe i bary – „podglądając” jak jadało się w tej części Krakowa kilkadziesiąt lat temu lepiej poznamy ówczesne życie mieszkańców naszej ukochanej dzielnicy. Dla stałych czytelników naszego bloga jest to pozycja obowiązkowa!

>> MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, wstęp wolny

Do 31 stycznia – wystawa „Nowa Huta z lotu ptaka”

Bartłomiej Cichoń od 11 lat wykonuje zdjęcia latając na paralotni. Bujającemu w przestworzach fotografowi udało się też uwiecznić z tej niecodziennej perspektywy Nową Hutę. Jego wielkoformatowe prace można do końca stycznia podziwiać w klubie Kombinator. Zdjęcia powstały na przestrzeni kilku lat, w różnych porach roku. Dzięki temu udało się ukazać jedyny w swoim rodzaju obraz Nowej Huty pełnej szafirowych jezior, ognistych hałd i rdzawych wysp. Polecamy!

>> Klub Kombinator na os. Szkolnym 25, wstęp wolny

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s