Weekend w NH: Zwiedzamy budynki Kombinatu, pijemy Urocze, uderzamy nad Dłubnię

Weekend w NH: Hip Huta

Pogoda za oknem nie sprzyja może długim spacerom, ale kto powiedział, że przez nią musimy siedzieć w domu? Mamy dla was kilka propozycji na nadchodzący weekend. Gwarantujemy wam, że nie zmarzniecie!

Razem dla Huty – 16 października 12:00 – 20:00

fot. wydarzenie na Facebooku Razem dla Huty

Chcieliście odwiedzić Centrum Administracyjne Kombinatu, czyli słynne budynki S i Z, ale nie mieliście ku temu okazji? Ta właśnie się nadarzyła. 16 października zorganizowany zostanie dzień otwarty, dzięki któremu nie tylko odwiedzicie te budzące ciekawość zabytkowe wnętrza (i schron!), ale zobaczycie jak działają lokalne instytucje.

W programie Razem dla Huty między innymi pokazy filmów i warsztaty zorganizowane przez Kino Studyjne Sfinks i Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, zwiedzanie budynków CA, nowohucka gra terenowa „Zakątki Kombinatu” i… I Nowohucki Bieg Po Schodach!

Nie zabraknie również strefy kawiarnianej, na której będzie można spróbować kilku lokalnych pyszności w tym… dwóch premierowych piw z Huty Piwa! Ich nazwy to Smok w Nowej Hucie i Razem dla Huty.

Zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu Der Father, którego próbkę twórczości możecie usłyszeć poniżej.

Dla wytrwałych: after party w Kombinatorze. Na hasło CA HTS 20% zniżki!

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.

Premiera piwa Urocze – 13-15 października

Urocze premiera Summer Ale
fot. Facebook Huta Piwa

Pan Andrzej Kuglin z Huty Piwa chce, abyśmy przypomnieli sobie… wakacje. W czwartek 13.10.2016 w sklepie Huta Piwa odbędzie się premiera piwa Urocze. Jego nazwa nawiązuje oczywiście do jednego z nowohuckich osiedli, a co ze smakiem? Na stronie wydarzenia czytamy: Urocze to summer ale nachmielone cytrusowym chmielem Citra przywołuje wspomnienie słonecznych wakacji – w sam raz na chłodny, październikowy wieczór.

Zaraz, zaraz – przecież czwartek to nie weekend! Niestety nie, ale kto powiedział, że po Urocze nie można wpaść w piątek lub sobotę. Zwłaszcza że Huta Piwa otwarta jest aż 20:30!

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Jesienne sprzątanie Dłubni – 16 października o 11:00

fot. Fundacja EcoTravel
fot. Fundacja EcoTravel

AKTUALIZACJA: akcja ze względu na złą pogodę zostaje przeniesiona na 23.10.2016.

Po „nowohuckiej Amazonce” można już spływać kajakiem, ale nie oznacza to, że rzeka ta nie potrzebuje już pomocy. Dlatego też Fundacja EcoTravel po raz drugi organizuje akcję sprzątania Dłubni. W niedzielę o godz. 11 wszystkich chętnych zapraszamy przed Dom Wędkarza nad Zalewem Nowohuckim. Organizatorzy zapewnią wszystkie potrzebne narzędzia – wystarczy tylko, że zabierzecie ze sobą dobry humor!

Po skończonej akcji dla wszystkich ochotników przygotowano ciepłe posiłki (w tym pizzę upieczoną przez najlepszą nowohucką pizzerię Housepizza!) oraz degustację ekologicznych specjałów od firmy LokalnyRolnik.pl.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat „kondycji” Dłubni? Przeczytajcie nasz wywiad z Marcinem Pawlikiem, głównym organizatorem akcji, który przeprowadziliśmy przy okazji wiosennego sprzątania rzeki.

Dodatkowe informacje o akcji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s