Burger & Kebab na 2 Pułku Lotniczego – warto?

Burger & Kebab 2 pułku lotniczegoKoło tego lokalu przechodziliśmy już kilka razy, jednak dopiero ostatnio sprawdziliśmy co reprezentuje sobą miejsce o jakże oryginalnej nazwie Burger & Kebab. Nasze odczucia? Nie jesteśmy wstrząśnięci, ale zmieszani.

Okienko z fast foodami to znajduje się na 2 Pułku Lotniczego 1 zaraz obok sklepu obuwniczego Radoskór. Idąc nawet szybkim krokiem nie sposób go nie zauważyć. Wielkie litery z całkiem z szyldu aż krzyczą, abyśmy odwrócili w ich kierunku głowę. Jak już wspomnieliśmy miejsce to figuruje jako Burger & Kebab – przynajmniej już na starcie wiemy, czego się spodziewać. Małym zaskoczeniem mogą być zapiekanki, które nie załapały się do nazwy lokalu, ale są jedną z najważniejszych pozycji w menu.

ZAPIEKANKI 2 PUŁKU LOTNICZEGO 2

O tych ostatnich wspominamy dlatego, że to właśnie je wzięliśmy na warsztat, a konkretnie kosztującą 7 złotych opcję „kebab”. Tym sposobem sprawdziliśmy zarówno zapiekanki, jak i to co w tureckim przysmaku jest najważniejsze, czyli mięso.

Liczyliśmy, że zapiekanki będą powstawać w podobny sposób jak te z Placu Bieńczyckiego lub budki na os. Strusia. Niestety. Tutaj tylko rozmraża i podgrzewa się gotową „bazę” wyciągniętą z lodówki. Na całe szczęście o niebo lepiej jest z dodatkami. Prażona cebulka smakuje lepiej niż u konkurencji, ale prawdziwym gwiazdą okazało się mięso, które zamiast na kebaba trafiło właśnie na zapiekankę. Odpowiednio słone i na swój sposób soczyste – po prostu pierwsza klasa!

Burger Kebab 2 pułku lotniczegoJednak nawet jemu nie udało się do końca oszukać naszych kubków smakowych. To, co było odmrożone nie smakowało najlepiej. Jadalne? Owszem. Przy wielkim głodzie nie ma na co narzekać, ale tutejszej propozycji do miana „dobrych zapiekanek” jest jeszcze daleko.

W menu znajdziemy również „zielone” pozycje w postaci dwóch rodzajów sałatek, a nawet… gofry. Uzupełnieniem oferty są fast foodowe klasyki, czyli frytki i hot dogi. Nie odbiegające zbyt mocno od nowohuckiej średniej. Kuszący wydaje się burger De Lux za 12 złotych, chociaż wydaje nam się, że specjalnością zakładu może być właśnie kebab. Zapiekanki zdecydowanie do poprawy, podobnie jak czas ich przygotowywania. Mimo niewielkiej kolejki na zamówione jedzenie czekaliśmy zdecydowanie zbyt długo.

Burger & Kebab (wraz z zapiekankami) otwarty jest w godzinach 9:30 – 21. Kebaba można spróbować. Na zapiekanki wybierzcie się gdzieś indziej.

Burger & kebab 2 pułku lotniczego

4 uwagi do wpisu “Burger & Kebab na 2 Pułku Lotniczego – warto?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s